23 липня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
 • Розпорядчі документи
 • Регуляторна політика
  Публічна інформація
  Інформація з установ району
  Оголошення
  Програми та стратегії району
  Виконання програм та стратегій
 • Децентралізація влади
 • Самоорганізація населення
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Електронне звернення
 • Вакансії державної служби
 • Інвестиційний довідник
 • Запобігання проявам корупції
 • Внутрішній аудит
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2024 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
  Головна>Новини>Нормативна грошова оцінка земель с. П’ятидні
  Понеділок, 06 липня 2015 10:03

  Нормативна грошова оцінка земель с. П’ятидні

  Нормативна грошова оцінка земель с. П’ятидні виконується згідно договору  №40611 від 05.12.2014 року, укладеного між П’ятиднівською сільською радою та суб’єктом оціночної діяльності Товариством з обмеженою відповідальністю «Центр Кадастру».

  Підставою для розробки нормативної грошової оцінки села П’ятидні є рішення П’ятиднівської сільської ради  за № 33/7  від 22 липня 2014 року.

      Головною метою визначення нормативної грошової оцінки села П’ятидні є визначення умов для економічного регулювання земельних відносин при передачі землі у власність, у спадщину, під заставу, при даруванні, купівлі-продажу земельної ділянки, здійсненні оренди, ціноутворенні, визначенні ставок земельного податку.

  Нормативно-правовою та методичною базою грошової оцінки є:

  -             Земельний кодекс України;

  -             Закон України про оцінку земель;

  -             Податковий кодекс України;

  -             Методика нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 р. за № 213), з урахуванням змін, внесених згідно постанови Кабінету Міністрів України від 5.07.2004р. №843;

  -             Порядок грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів (затверджений спільним Наказом  Держкомзему, Мінбудархітектури, Мінагрополітики України та Української академії аграрних наук №18/15/21/11 від 25.01.2006р.);

  -             Постанова Кабінету Міністрів №1185 від 31.10.2011р.»Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів».

  Нормативна грошова оцінка земель  с. П’ятидні розробляється на територію, що відповідає існуючій межі . Площа земель  по формі 6-зем на 01.01.2015 р. складає 385,1451 га.

  Основним елементом базової вартості земель є витрати на освоєння та облаштування території села П’ятидні. До цих витрат включаються вартість лише елементів інженерно-транспортної та природоохоронної інфраструктури населеного пункту, які до того ж не виконують суто технологічних функцій на виробничих підприємствах.

  Інформаційною базою для визначення витрат є дані державної та відомчої статистичної звітності про натуральні та вартісні показники, надані службами, а саме: Служба автомобільних доріг у Волинській області, Володимир-Волинське управління по газопостачанню та газифікації ПАТ « ВОЛИНЬГАЗ »,

  ПАТ « Укртелеком » та ПАТ « Волиньобленерго »,  матеріали опорного плану, виконаного в складі генерального плану населеного пункту.

  При виконанні грошової оцінки земель  використовувалась інформація сільської ради, окремих підприємств та установ, а також проектна документація.

  3. ВИЗНАЧЕННЯ БАЗОВОЇ ВАРТОСТІ ЗЕМЕЛЬ

              Основою для грошової оцінки земельної ділянки є визначення базової вартості 1м2 земель в середньому по населеному пункту. Вона дає узагальнене уявлення про реальні переваги розміщення в тому чи іншому населеному пункті і є вихідною базою при наступній диференціації міських земель за споживчою привабливістю в межах населеного пункту. Базова вартість земель населеного пункту відображає результат дії зовнішніх і внутрішніх факторів рентоутворення на рівні населеного пункту.

              У відповідності з “Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів” (розділ 3) базова вартість 1м2 земель населеного пункту в залежності від рівня освоєння та облаштування його території, а також його місця в загальнодержавній, регіональній та місцевій системах виробництва та розселення та визначається за формулою 3:

   

                                           В × Нп

                              Цнм = ---------- × Км1,                                                                     (3)

                                               Нк

  де:

  Цнм

  — базова вартість одного квaдpaтного метpa земель населеного пункту (в гривнях);

  В

  — витpaти нa освоєння та облаштування теpитоpії населеного пункту в pозрахунку на квaдpaтний метp (в гривнях);

  Нп

  — норма пpибутку (6 %);

  Нк

  — норма кaпітaлізaції (3 %);

  Км1

  — коефіцієнт, який враховує значення і статус населеного пункту в загальнодержавній, pегіонaльній та місцевій системах виробництва та розселення.

              Інформаційною базою для визначення витрат на освоєння та облаштування території в с. П’ятидні  стали дані статистичної звітності про натуральні та вартісні показники, надані службами комунального господарства.

  Аналіз засвідчив, що по переважній більшості наданих показників окремих елементів інженерно-транспортної та природоохоронної інфраструктури  наведена не повна відновна, а балансова вартість, тобто, без урахування індексації основних фондів, яка здійснювалась за останні роки. В зв’язку з цим для розрахунку повної відновної вартості елементів інфраструктури використовувались натуральні показники. Розрахунок їх відновної вартості здійснювався на основі «Сборника укрупненных затрат по застройке, инженерному оборудованию, благоустройству и озеленению городов различной величины и народнохозяйственного профиля для всех природно-климатических зон страны» (Москва, 1986г.) і навчального посібника „Методичні основи грошової оцінки земель в Україні” (К.Профі, 2007), дані яких проіндексовані на поточний термін виконання грошової оцінки. (Додаток  В) Індексація витрат здійснюється за індексами вартості основних фондів у відповідності до чинного законодавства України.

              Загальна вартість витрат на освоєння та облаштування території  села П’ятидні  на 01.01.2015 року становить 11891,0100 тис. грн., з яких основна частка припадає на Вулично-дорожню мережу (36,8%) .

  Базою для обчислення витрат на освоєння та облаштування в розрахунку на 1 м2 є оціночна територія, яка дорівнює площі забудованої території села П’ятидні у встановлених межах. Розрахунок площі здійснювався на основі форми 6-Зем на 01.01.2015 року .

  Витрати на освоєння та облаштування території села П’ятидні складають:

             11891,0100 тис. грн : 563594 м2= 21,10  грн/м2.

  Згідно “Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів” (таблиця 1.2.), значення коефіцієнту Км1 є добутком  коефіцієнтів, які враховують:

  •         Чисельність населення, географічне положення, адміністративний статус населеного пункту та його господарські функції (Додаток 1 , таблиця 1.2)
  •         Входження в приміську зону міст з чисельністю населення 100 тис. чоловік і більше (додаток 1, таблиця 1.3)
  •         Наявність у населеного пункту статусу курорту (додаток 1, таблиця 1.4)
  •         Входження до зон радіаційного забруднення (додаток 1, таблиця 1.5)

  Для території  села П’ятидні Км1 = 1

  Таким чином, середня (базова вартість)2 земель  села П’ятидні, обчислена відповідно до “Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів”,  становить:

  21,10 грн/м2 × 6

  Цнм =--------------------- × 1 = 42,20грн/м2.

                                            3

  Переглядів 4853
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Володимир-Волинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
  Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
  © 2014 vvadm.gov.ua