06 серпня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я
 • Я МАЮ ПРАВО
 • Збройні Сили України
 • Протидія домашньому насильству
 • Реєстр колективних договорів
 • Рішення комісії ТЕБ і НС
 • ВСЕ ПРО COVID-19
 • АРХІВ НОВИН

  « Серпень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            
  П'ятниця, 03 квітня 2020 12:08

  Про стан забезпечення розгляду звернень громадян відповідно до Закону України "Про звернення громадян" на території району за І квартал 2020 року

  Турійський район складається з 2 селищних та 13 сільських рад, які налічують 72 населених пункти. Кількість населення району – 26,0 тисяч осіб. Районна державна адміністрація проводить значну роботу по забезпеченню виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування». Увага до заявника – це увага до конкретної людини, її потреб та запитів. Тому, забезпечення життєвих інтересів громадян являється метою практичної роботи, яка здійснюється Турійською райдержадміністрацією при розгляді звернень. Не допускання тяганини, конкретний розгляд справи, максимальна допомога у її вирішенні, прояв тактовності, повага до людей, належним чином організований прийом громадян – це основні вимоги керівництва райдержадміністрації до виконавців, відповідальних за організацію роботи зі зверненнями громадян.

  При організації зустрічей з громадянами в районній державній адміністрації дотримуються принципів відкритості та доступності влади людям. На допомогу громадянам оформлено інформаційні стенди із зразками звернень, законодавчими актами тощо, які розміщені на І та ІІ поверсі адмінприміщення. Такі ж стенди наявні і в усіх селищних та сільських радах району.

  ПРИЙОМИ ГРОМАДЯН

  В райдержадміністрації застосовуються різноманітні форми спілкування, проте провідною все ж залишається традиційна форма - особистий прийом громадян посадовими особами.

  Так, відповідно до розпорядженням голови райдержадміністрації від       25 квітня 2017 року № 95 та графіка проведення виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання, першим заступником голови райдержадміністрації протягом 3 місяців 2020 року проведено 10 прийомів громадян у приміщенні райдержадміністрації та 10 прийомів громадян за місцем їх проживання у  населених пунктах району.

  До організації та проведення прийомів громадян залучаються керівники відділів, управлінь, структурних підрозділів райдержадміністрації.

  ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ

  У районній державній адміністрації діє громадська приймальня. Головний спеціаліст з юридичного забезпечення апарату райдержадміністрації постійно здійснює консультації з надання безоплатної первинної правової допомоги (розпорядження голови райдержадміністрації від 23 грудня 2011 року № 446, зі змінами). Протягом 3 місяців 2020 року до громадської приймальні звернулося 16 громадян, яким надано юридичні консультації з питань трудового та цивільного законодавства, виділення в натурі земельних ділянок в розмірі паїв, передачі в оренду землі, укладення договорів, заповнення декларацій тощо.

  ТЕЛЕФОННІ ЛІНІЇ

  Графіки проведення «прямих» телефонних ліній у 2020 році затверджено розпорядженням першого заступника голови райдержадміністрації від 10 січня 2020 року № 1 та висвітлюються через громадсько-політичну газету «Народне слово» і офіційний веб-сайт райдержадміністрації.

  Зокрема, за 3 місяці 2020 року проведено 1 «пряму» телефонну лінію, під час якої громадяни мали змогу поспілкуватись начальником сектору культури райдержадміністрації.

  З метою створення необхідних умов зворотного зв’язку, надання інформаційних послуг, оперативного реагування на гострі проблеми мешканців району, в райдержадміністрації запроваджено функціонування «Телефону довіри» (розпорядження голови райдержадміністрації від 21 грудня 2016 року №369).

  ІНФОРМАЦІЙНО-РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНІ ГРУПИ

  З метою зменшення звернень громадян до вищих органів влади та райдержадміністрації щодо вирішення наболілих питань громадян за місцем проживання розпорядженням голови райдержадміністрації від 18 січня 2013 року № 16 затверджено графіки виїздів трьох інформаційно-роз’яснювальних груп, до складу яких входять начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівників установ і організацій району.

  МОБІЛЬНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ОФІС

  Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 30 травня 2012 року № 168 «Про надання громадянам  соціальної підтримки за принципом  «єдиного вікна» та виїзної роботи  «мобільного соціального  офісу» утворено «мобільний соціальний офіс» для здійснення виїзного обслуговування населення безпосередньо за місцем проживання.

  До складу робочої групи входять працівники управління соціального захисту, служби у справах дітей райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду, центру зайнятості та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

  Протягом 3 місяців 2020 року «Мобільним соціальним офісом» здійснено 1 виїзд у сільські ради, надано 5 консультацій, прийнято документи, за якими оформлено 1 справу для призначення державної соціальної допомоги.

  ЩОКВАРТАЛЬНИЙ ТА РІЧНИЙ АНАЛІЗ РОБОТИ

  У райдержадміністрації проводиться щоквартальний та річний аналіз роботи із зверненнями громадян, який подається голові райдержадміністрації та заслуховується на нарадах у голови, керівника апарату райдержадміністрації, засіданнях колегії та комісії з питань розгляду звернень громадян. Відповідна інформація розміщується на веб-сайті райдержадміністрації. Питання про стан забезпечення в районі конституційного права на звернення та виконання рішення колегії райдержадміністрації від 25 липня 2019 року №7/3 розглянуто на колегії районної державної адміністрації 23 січня 2020 року. За результатами розгляду прийнято відповідне рішення від 23 січня 2020 року №1/2 та розпорядження від 27 січня 2020 року № 17.

  КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН

  В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

  Значна роль у роботі із зверненнями відводиться комісії з питань розгляду звернень громадян в райдержадміністрації (розпорядження голови райдержадміністрації від 21 грудня 2017 № 343). Протягом  звітного періоду відбулося 3 засідання комісії. Також заслуховувались питання про перегляд в порядку контролю звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації.

  ОЦІНКА РОБОТИ ІЗ ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН У

  СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛАХ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

  Важливим у роботі із зверненнями громадян є оцінювання рівня організації цієї роботи в структурних підрозділах райдержадміністрації, селищних та сільських радах.

  У структурних підрозділах райдержадміністрації робота із зверненнями громадян відповідає вимогам Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації.

  НАВЧАННЯ

  Щорічно, відповідно до затверджених першим заступником голови райдержадміністрації графіків, проводяться семінари-навчання з питань дотримання законодавства про звернення громадян.

  У квітні 2020 року заплановано провести семінар-навчання на тему «Проблемні питання та шляхи удосконалення в організації роботи зі зверненнями громадян, а у жовтні 2020 року – «Дотримання чинного законодавства при веденні діловодства зі зверненнями громадян в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування».

  ПЕРЕВІРКИ

  Відповідно до графіка проведення перевірок сільських, селищних рад, підприємств, установ, організацій Турійського району щодо організації роботи із зверненнями громадян у 2020 році проведено перевірки у Ружинській, Мокрецькій, Дулібівській, Новодвірській, Селецькій, Клюській, Боблівській сільських та Турійській селищній радах, а також управлінні соціального захисту населення, відділах фінансів та регіонального розвитку райдержадміністрації. За результатами проведеної перевірки підготовлено довідки, які надіслано головам сільських, селищних рад та керівникам установ для усунення недоліків. Спеціалістам, відповідальним за роботу із зверненнями громадян, надано практичні та методичні рекомендації щодо усунення виявлених недоліків.

  Роботу Новодвірської сільської ради заслухано на засіданні колегії райдержадміністрації, в тому числі і щодо дотримання вимог Закону України «Про звернення громадян».

  ВЕБ-САЙТ

  Для створення умов по реалізації конституційних прав громадян на інформацію, з метою забезпечення відкритості у діяльності органів виконавчої влади району на офіційному веб-сайті райдержадміністрації у рубриці «Звернення громадян» розміщено:

  - нормативно-правові документи щодо роботи із зверненнями громадян;

  - вимоги до оформлення звернення;

  - інформація про «Телефон довіри» в райдержадміністрації;

  - форму для створення електронного звернення;

  - графіки виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання та прийому громадян з особистих питань у Турійській районній державній адміністрації;

  - рубрику питання-відповіді;

  - звіти про роботу із зверненнями громадян;

  - протоколи засідань комісії з питань розгляду звернень громадян.

                                                 ЗМІ

  Звернення громадян до органів державної влади - одна із найпоширеніших форм участі населення у вирішенні суспільно-важливих справ. Більше того, подання заяв, клопотань, пропозицій, зауважень та скарг - це реальний спосіб відновити порушені права та вплинути на дії можновладців.            

  На сторінках районної громадсько-політичної газети «Народне слово» та  офіційному веб-сайті райдержадміністрації опубліковано статті «Медична реформа: проблеми Турійської ЦРЛ обговорювала громада», «Пенсії перерахують, але не в березні», «Карантин в Україні: що варто знати», «Світ проти коронавірусу», «Які медичні послуги будуть безкоштовними», «Пенсія і мінімальний страховий стаж. Що змінюється?», «З чим звертаються мешканці Турійщини до влади».

  ВИКОНКОМИ СЕЛИЩНИХ І СІЛЬСЬКИХ РАД

  На засіданнях виконавчих комітетів селищних і сільських рад щоквартально аналізується стан роботи із зверненнями громадян.

  У виконкомах селищних і сільських рад розроблені графіки прийому громадян. Запроваджено практику прийому громадян працівниками апаратів сільських рад в усіх селах, які належать до адміністративно-територіальної одиниці. 

  СТАТИСТИКА

  Станом на 1 квітня 2020 року до райдержадміністрації надійшло 49 звернень (2019 рік – 64), з них: 39 поштою (2019 рік – 48), 10 на особистому прийомі першого заступника голови райдержадміністрації (2019 рік – 16).           26 звернень надійшло через вищестоящі органи влади (всі на Урядову гарячу лінію). Протягом звітного періоду повторні та колективні звернення не надходили.

  Всього до райдержадміністрації звернулося 49 громадян, які порушили у своїх зверненнях 49 питань.

  У порівнянні з відповідним періодом 2019 року, у І кварталі 2020 року кількість звернень зменшилася на 15.

  До райдержадміністрації звернулося 17 громадян із соціально незахищених категорій населення – інваліди (14), багатодітні сім’ї (3).

  Мешканців району найбільше турбують питання: соціального захисту – 37, охорони здоров’я – 6, діяльності органів місцевого самоврядування – 3, аграрної політики і земельних відносин – 1 , підприємництва – 1, реалізації прав і свобод громадян – 1.

  З усіх 49 питань: 25 (51%) - вирішено позитивно, на 16 (32,7%) – дано роз’яснення, 8 (16,3 %) -  перебувають у стадії розгляду.

  Всі звернення, які надходять до райдержадміністрації, уважно розглядаються, викладені в них факти ретельно перевіряються, докладаються конкретні зусилля до вирішення проблем заявника в рамках чинного законодавства.

  Тематика звернень постійно аналізується, виділяються найбільш гострі питання, які потребують негайного вирішення, узагальнюються проблеми, які стоять перед жителями району, їх вирішення враховується в діяльності райдержадміністрації.

  Керівництво райдержадміністрації приділяє значну увагу посиленню контролю і підвищенню персональної відповідальності кожного виконавця за своєчасне і безумовне виконання завдань, передбачених указами і дорученнями Президента України.

  З метою ефективного та якісного розгляду звернень громадян в райдержадміністрації відпрацьований механізм, який дає можливість співпрацювати з усіма гілками влади, що причетні до вирішення конкретних питань. Таким чином, одним з основних завдань райдержадміністрації залишається своєчасне реагування на проблемні питання, порушені у зверненнях громадян, виявлення причин, що породжують їх надходження, усунення наявних порушень і недоліків із заявлених питань та вжиття заходів щодо подальшого попередження скарг, а також реалізацію конституційних прав, свобод людини й громадянина, які є головними основами демократичної, соціальної, правової держави.

   

  Відділ документального, організаційного та

  інформаційного забезпечення апарату

  Турійської районної державної адміністрації

  Переглядів 401
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua