11 серпня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я
 • Я МАЮ ПРАВО
 • Збройні Сили України
 • Протидія домашньому насильству
 • Реєстр колективних договорів
 • Рішення комісії ТЕБ і НС
 • ВСЕ ПРО COVID-19
 • АРХІВ НОВИН

  « Серпень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            
  Понеділок, 13 січня 2020 14:45

  Про стан забезпечення розгляду звернень громадян відповідно до Закону України "Про звернення громадян" на території району за 2019 рік

  Турійський район складається з 2 селищних та 14 сільських рад, які налічують 72 населених пункти. Кількість населення району – 26,0 тисяч осіб. Районна державна адміністрація проводить значну роботу по забезпеченню виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування». Увага до заявника – це увага до конкретної людини, її потреб та запитів. Тому, забезпечення життєвих інтересів громадян являється метою практичної роботи, яка здійснюється Турійською райдержадміністрацією при розгляді звернень. Не допускання тяганини, конкретний розгляд справи, максимальна допомога у її вирішенні, прояв тактовності, повага до людей, належним чином організований прийом громадян – це основні вимоги керівництва райдержадміністрації до виконавців, відповідальних за організацію роботи зі зверненнями громадян.

  При організації зустрічей з громадянами в районній державній адміністрації дотримуються принципів відкритості та доступності влади людям. На допомогу громадянам оформлено інформаційні стенди із зразками звернень, законодавчими актами тощо, які розміщені на І та ІІ поверсі адмінприміщення. Такі ж стенди наявні і в усіх селищних та сільських радах району.

   

  ПРИЙОМИ ГРОМАДЯН

  У райдержадміністрації застосовуються різноманітні форми спілкування, проте провідною все ж залишається традиційна форма - особистий прийом громадян посадовими особами.

  Так, відповідно до розпорядженням голови райдержадміністрації від       25 квітня 2017 року № 95 та графіка проведення виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання, головою та першим заступником голови райдержадміністрації протягом 2019 року проведено 25 прийомів громадян у приміщенні райдержадміністрації та 48 прийомів громадян за місцем їх проживання у населених пунктах району.

  До організації та проведення прийомів громадян залучаються керівники відділів, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації.

   

  ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ

  У райдержадміністрації постійно здійснює консультації з надання безоплатної первинної правової допомоги громадська приймальня, що діє у відділі правового забезпечення, запобігання та виявлення корупції апарату (розпорядження голови райдержадміністрації від 23 грудня 2011 року № 446, зі змінами). У 2019 році до громадської приймальні звернулося 103 громадянина, яким надано юридичні консультації з питань трудового та цивільного законодавства, зокрема  оформлення спадщини, опіки і піклування, виділення в натурі земельних ділянок в розмірі паїв, передачі в оренду землі, укладення договорів, заповнення декларацій тощо.

   

  ТЕЛЕФОННІ ЛІНІЇ

  Графіки проведення «прямих» телефонних ліній у 2019 році затверджені розпорядженням голови райдержадміністрації від 10 січня 2019 року № 8 та висвітлювалися через громадсько-політичну газету «Народне слово» і офіційний веб-сайт райдержадміністрації.

  Зокрема, протягом року проведено 13 «прямих» телефонних ліній, під час яких громадяни мали змогу поспілкуватись з головою, першим заступником голови та керівником апарату райдержадміністрації, начальниками відділів культури, освіти, молоді та спорту, управлінь соціального захисту населення, регіонального розвитку, служби у справах дітей, заступником начальника управління регіонального розвитку райдержадміністрації – головним архітектором району, головними лікарями КНП «Турійська центральна районна лікарня» Турійської районної ради та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Турійської районної ради.

  З метою створення необхідних умов зворотного зв’язку, надання інформаційних послуг, оперативного реагування на гострі проблеми мешканців району, в райдержадміністрації запроваджено функціонування «Телефону довіри» (розпорядження голови райдержадміністрації від 21 грудня 2016 року № 369).

   

  ІНФОРМАЦІЙНО-РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНІ ГРУПИ

  З метою зменшення звернень громадян до вищих органів влади та райдержадміністрації щодо вирішення наболілих питань громадян за місцем проживання, розпорядженням голови райдержадміністрації від 18 січня 2013 року № 16 затверджено графіки виїздів трьох інформаційно-роз’яснювальних груп, до складу яких входять начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівників установ і організацій району.

   

  МОБІЛЬНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ОФІС

  Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 30 травня 2012 року № 168 «Про надання громадянам  соціальної підтримки за принципом  «єдиного вікна» та виїзної роботи  «мобільного соціального  офісу» утворено «мобільний соціальний офіс» для здійснення виїзного обслуговування населення безпосередньо за місцем проживання.

  До складу робочої групи входять працівники управління соціального захисту, служби у справах дітей райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду України у Волинській області, Турійської районної філії Волинського обласного центру зайнятості та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

  У 2019 році «Мобільним соціальним офісом» здійснено 14 виїздів у сільські ради, надано 83 консультації, прийнято документи, за якими оформлено 18 справу для призначення державних соціальних допомог та субсидій.

  ЩОКВАРТАЛЬНИЙ ТА РІЧНИЙ АНАЛІЗ РОБОТИ

  У райдержадміністрації проводиться щоквартальний та річний аналіз роботи із зверненнями громадян, який подається голові райдержадміністрації та заслуховується на нарадах у голови, керівника апарату райдержадміністрації,  а також засіданнях колегії райдержадміністрації. Відповідна інформація розміщується на веб-сайті райдержадміністрації.                  

  Питання про стан забезпечення в районі конституційного права на звернення та виконання рішення колегії райдержадміністрації від 26 липня 2018 року № 7/4, а також про стан забезпечення розгляду звернень громадян відповідно до Закону України "Про звернення громадян" на території району                                         за перше півріччя 2019 року та виконання рішення колегії райдержадміністрації від 24 січня 2019 року № 1/2 розглянуто на колегіях районної державної адміністрації. За результатами розгляду прийняті відповідні рішення від 24 січня 2019 року №1/2 та розпорядження від 28 січня 2019 року №22; рішення від              25 липня 2019 року №7/3 та розпорядження від 26 липня 2019 року №136.

  Питання про стан забезпечення розгляду звернень громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян» на території району за перший квартал 2019 року та 9 місяців 2019 року розглядались на нарадах у голови райдержадміністрації (протоколи від 09 квітня 209 року №14, від 08 жовтня 2019 року № 38).

   

  КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН

  В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

  Значна роль у роботі із зверненнями відводиться комісії з питань розгляду звернень громадян в райдержадміністрації (розпорядження голови райдержадміністрації від 21 грудня 2017 № 343). Протягом  звітного періоду відбулося 12 засідань комісії. Також, заслуховувались питання про стан виконання окремих доручень голови райдержадміністрації та перегляд в порядку контролю звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації.

   

  ОЦІНКА РОБОТИ ІЗ ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН У

  СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛАХ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

  Важливим у роботі із зверненнями громадян є оцінювання рівня організації цієї роботи в структурних підрозділах райдержадміністрації.

  У структурних підрозділах райдержадміністрації робота із зверненнями громадян відповідає вимогам Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації.

   

  НАВЧАННЯ

  Щорічно, відповідно до затверджених головою райдержадміністрації графіків, проводяться семінари-навчання з питань дотримання законодавства про звернення громадян.

  17 квітня 2019 року для відповідальних осіб за роботу із зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації, сільських, селищних радах, підприємствах та установах Турійського району проведено семінар-навчання на тему: «Удосконалення роботи зі зверненнями громадян. Робота в програмі «Звернення громадян». Слухачам надали методичні та практичні вказівки, рекомендації щодо порядку розгляду звернень громадян та правильності оформлення справ за результатами їх розгляду.

  28 жовтня 2019 року для спеціалістів структурних підрозділів райдержадміністрації та відповідальних за роботу із зверненнями громадян в сільських, селищних радах підприємствах та установах Турійського району проведено семінар-навчання в частині дотримання вимог до звернень громадян та відповідальності посадових осіб за порушення законодавства про звернення громадян. Спеціалістам надано методичні та практичні вказівки, рекомендації щодо дотримання вимог порядку розгляду звернень громадян, удосконалення роботи та правильності оформлення справ за результатами їх розгляду.

  ПЕРЕВІРКИ

  Відповідно до графіка проведення перевірок сільських, селищних рад, підприємств, установ, організацій Турійського району щодо організації роботи із зверненнями громадян у 2019 році проведено перевірки у 14 сільських і 2 селищних радах, у 6 структурних підрозділах райдержадміністрації, а також КНП «Турійська центральна районна лікарня» Турійської районної ради, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Турійської районної ради та ДП «Турійське лісове господарство». Також, у 14 сільських та 2 селищих радах проведено повторні перевірки по усуненню недоліків. За результатами проведених перевірок підготовлено довідки, які надіслано головам сільських, селищних рад та керівникам установ для усунення недоліків. Спеціалістам, відповідальним за роботу із зверненнями громадян, надано практичні та методичні рекомендації щодо усунення виявлених недоліків.

  Роботу Купичівської, Маковичівської, Овлочинської, Ружинської, Туличівської сільських, Луківської та Турійської селищних рад заслухано на засіданнях колегії райдержадміністрації, в тому числі і щодо дотримання вимог Закону України «Про звернення громадян».

   

  ВЕБ-САЙТ

  Для створення умов по реалізації конституційних прав громадян на інформацію, з метою забезпечення відкритості у діяльності органів виконавчої влади району на офіційному веб-сайті райдержадміністрації у рубриці «Звернення громадян» розміщено:

  - нормативно-правові документи щодо роботи із зверненнями громадян;

  - вимоги до оформлення звернення;

  - інформація про «Телефон довіри» в райдержадміністрації;

  - форму для створення електронного звернення;

  - графіки виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання та прийому громадян з особистих питань у Турійській районній державній адміністрації;

  - рубрику питання-відповіді;

  - звіти про роботу із зверненнями громадян;

  - протоколи засідань комісії з питань розгляду звернень громадян.

                                                                                                       

  ЗМІ

  Звернення громадян до органів державної влади - одна із найпоширеніших форм участі населення у вирішенні суспільно-важливих справ. Більше того, подання заяв, клопотань, пропозицій, зауважень та скарг - це реальний спосіб відновити порушені права та вплинути на дії можновладців.            

  На сторінках районної громадсько-політичної газети «Народне слово» та  офіційному веб-сайті райдержадміністрації опубліковано статті «Які зміни чекають українців в медицині», «Перерахунок пенсій проводиться автоматично», «Електронні рецепти: як це працюватиме», «Розширено коло застрахованих осіб», «Перерахунок пенсій розпочався з 1 березня», «З чим зверталися мешканці Турійщини до влади», «Доступне правосуддя:безоплатна правова допомога», «Про «літню» субсидію», «Монетизація субсидій: експеримент вдався?», «Про соціальну підтримку учасників АТО та членів їх сімей», «Перерахунок пенсій. Хто отримуватиме більше?», «Як отримати статус особи з інвалідністю пораненим а АТО»  тощо.

   

  ВИКОНКОМИ СЕЛИЩНИХ І СІЛЬСЬКИХ РАД

  На засіданнях виконавчих комітетів селищних і сільських рад щоквартально аналізується стан роботи із зверненнями громадян.

  У виконкомах селищних і сільських рад розроблені графіки прийому громадян. Запроваджено практику прийому громадян працівниками апаратів сільських рад в усіх селах, які належать до адміністративно-територіальної одиниці. 

  СТАТИСТИКА

  У 2019 році до райдержадміністрації надійшло 189 звернень (2018 рік – 235), з них: 155 поштою (2018 рік – 177), 34 на особистому прийомі голови та першого заступника голови райдержадміністрації (2018 рік – 58).

  Всього до райдержадміністрації звернулося 532 громадянина (2018 рік – 503), які порушили у своїх зверненнях 193 питання (2018 рік – 247).

  У порівнянні з відповідним періодом 2018 року, у 2019 році кількість звернень зменшилася на 46.

  Протягом звітного періоду через органи влади вищого рівня надійшло 88 звернень (в т.ч. 81 –  на Урядову гарячу лінію, 5 –  з облдержадміністрації, 1 –  з Міністерства екології та природних ресурсів України, 1 –  з Офісу Президента України), що на 15 звернень більше, ніж за аналогічний період минулого року (73).

  У звітному періоді спостерігається ріст кількості звернень, що надійшли на Урядову гарячу лінію. Так, протягом 2019 року на Урядову гарячу надійшло 81 звернення, що на 17 більше, ніж у 2018 році (64). Такий ріст обумовлений, насамперед, змінами в порядку призначення розміру субсидій та соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

  Проте, зафіксовано зменшення надходження колективних звернень від громадян до керівництва райдержадміністрації – 4 (2018 – 9). Повторні звернення протягом звітного періоду не надходили (2018– 4).

  Від пільгової категорії населення до керівництва райдержадміністрації надійшло 54 звернення (2018 – 85), або 28,6 % від загальної кількості звернень. Розглянуто 1 звернення від інваліда війни, 1 – від учасника війни, 3 – від дітей війни, 32 – від інвалідів І-ІІІ групи, 6 – від одиноких матерів, 1 – від матері героїні, 9 – від багатодітних сімей, 1 – від учасника АТО.

  Актуальними у звітному періоді для мешканців району залишилися питання соціального захисту – 140, що становить 72,5 % від загальної кількості порушених питань (зокрема, надання матеріальної допомоги на лікування, призначення та виплата субсидій і соціальних допомог); аграрної політики і земельних відносин – 10, що становить 5,2 % (виділення земельних ділянок, затвердження технічної документації, земельні конфлікти); комунального господарства – 10, що становить 5,2 % (благоустрій територій, газифікація та електропостачання, ремонт доріг); охорони здоров’я – 8, що становить 4,1 % (допомога в лікуванні, забезпечення ліками та діяльність медичних закладів); транспорту і зв’язку – 4, що становить 2 % (робота пасажирського транспорту, автомобільний транспорт та автошляхи); освіти – 4, що становить 2 % (діяльність закладів освіти та позашкільна освіта) та ін.

  З усіх 193 питань: 101 - вирішено позитивно, на 81 – дано роз’яснення, 8 – надіслано за належністю відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», 1 – не підлягає розгляду відповідно до статей 8 і 17 Закону України «Про звернення громадян», 2 – перебуває на розгляді.

  Всі звернення, які надходять до райдержадміністрації, уважно розглядаються, викладені в них факти ретельно перевіряються, докладаються конкретні зусилля до вирішення проблем заявника в рамках чинного законодавства.

  Тематика звернень постійно аналізується, виділяються найбільш гострі питання, які потребують негайного вирішення, узагальнюються проблеми, які стоять перед жителями району, їх вирішення враховується в діяльності райдержадміністрації.

  Керівництво райдержадміністрації приділяє значну увагу посиленню контролю і підвищенню персональної відповідальності кожного виконавця за своєчасне і безумовне виконання завдань, передбачених указами і дорученнями Президента України.

  З метою ефективного та якісного розгляду звернень громадян в райдержадміністрації відпрацьований механізм, який дає можливість співпрацювати з усіма гілками влади, що причетні до вирішення конкретних питань. Таким чином, одним з основних завдань райдержадміністрації залишається своєчасне реагування на проблемні питання, порушені у зверненнях громадян, виявлення причин, що породжують їх надходження, усунення наявних порушень і недоліків із заявлених питань та вжиття заходів щодо подальшого попередження скарг, а також реалізацію конституційних прав, свобод людини й громадянина, які є головними основами демократичної, соціальної, правової держави.

   

  Головний спеціаліст по роботі із зверненнями

  громадян апарату райдержадміністрації

  Переглядів 196 Останнє редагування Понеділок, 13 січня 2020 14:47
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua