06 серпня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я
 • Я МАЮ ПРАВО
 • Збройні Сили України
 • Протидія домашньому насильству
 • Реєстр колективних договорів
 • Рішення комісії ТЕБ і НС
 • ВСЕ ПРО COVID-19
 • АРХІВ НОВИН

  « Серпень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            
  Понеділок, 08 липня 2019 15:36

  Про стан забезпечення розгляду звернень громадян відповідно до Закону України "Про звернення громадян" на території району за І півріччя 2019 року

  Турійський район складається з 2 селищних та 14 сільських рад, які налічують 72 населених пункти. Кількість населення району – 26,0 тисяч осіб. Районна державна адміністрація проводить значну роботу по забезпеченню виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування». Увага до заявника – це увага до конкретної людини, її потреб та запитів. Тому, забезпечення життєвих інтересів громадян являється метою практичної роботи, яка здійснюється Турійською райдержадміністрацією при розгляді звернень. Не допускання тяганини, конкретний розгляд справи, максимальна допомога у її вирішенні, прояв тактовності, повага до людей, належним чином організований прийом громадян – це основні вимоги керівництва райдержадміністрації до виконавців, відповідальних за організацію роботи зі зверненнями громадян.

  При організації зустрічей з громадянами в районній державній адміністрації дотримуються принципів відкритості та доступності влади людям. На допомогу громадянам оформлено інформаційні стенди із зразками звернень, законодавчими актами тощо, які розміщені на І та ІІ поверсі адмінприміщення. Такі ж стенди наявні і в усіх селищних та сільських радах району.

  ПРИЙОМИ ГРОМАДЯН

  В райдержадміністрації застосовуються різноманітні форми спілкування, проте провідною все ж залишається традиційна форма - особистий прийом громадян посадовими особами.

  Так, відповідно до розпорядженням голови райдержадміністрації від       25 квітня 2017 року № 95, графіка проведення виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання, головою та першим заступником голови райдержадміністрації у першому півріччі 2019 року проведено 22 прийоми громадян у приміщенні райдержадміністрації та 24 прийоми громадян за місцем їх проживання у 24 населених пунктах району.

  До організації та проведення прийомів громадян залучаються керівники відділів, управлінь, структурних підрозділів райдержадміністрації.

  ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ

  У райдержадміністрації постійно здійснює консультації з надання безоплатної первинної правової допомоги громадська приймальня, що діє у відділі правового забезпечення, запобігання та виявлення корупції апарату (розпорядження голови райдержадміністрації від 23 грудня 2011 року № 446, зі змінами). Станом на 01.07.2019 року до громадської приймальні звернулося     67 громадян, яким надано юридичні консультації з питань трудового та цивільного законодавства, зокрема оформлення спадщини, опіки та піклування, виділення в натурі земельних ділянок в розмірі паїв, передачі в оренду землі, укладення договорів, заповнення декларацій, порядок виплати аліментів тощо.

  ТЕЛЕФОННІ ЛІНІЇ

  Графіки проведення «прямих» телефонних ліній у 2019 році затверджені розпорядженням голови райдержадміністрації від 10 січня 2019 року № 8 та висвітлюються через громадсько-політичну газету «Народне слово» і офіційний веб-сайт райдержадміністрації.

  Зокрема, у першому півріччі 2019 року проведено 8 «прямих» телефонних ліній, під час яких громадяни мали змогу поспілкуватись з головою, першим заступником голови та керівником апарату райдержадміністрації, начальниками відділу культури, управління соціального захисту населення, служби у справах дітей та заступником начальника управління регіонального розвитку райдержадміністрації – головним архітектором району, а також з головним лікарем комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Турійської районної ради.

  З метою створення необхідних умов зворотного зв’язку, надання інформаційних послуг, оперативного реагування на гострі проблеми мешканців району, в райдержадміністрації запроваджено функціонування «Телефону довіри» (розпорядження голови райдержадміністрації від 21 грудня 2016 року №369).

  ІНФОРМАЦІЙНО-РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНІ ГРУПИ

  З метою зменшення звернень громадян до вищих органів влади та райдержадміністрації щодо вирішення наболілих питань громадян за місцем проживання, розпорядженням голови райдержадміністрації від 18 січня 2013 року № 16 затверджено графіки виїздів трьох інформаційно-роз’яснювальних груп, до складу яких входять начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівників установ і організацій району.

  МОБІЛЬНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ОФІС

  Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 30 травня 2012 року № 168 «Про надання громадянам  соціальної підтримки за принципом  «єдиного вікна» та виїзної роботи  «мобільного соціального  офісу» утворено «мобільний соціальний офіс» для здійснення виїзного обслуговування населення безпосередньо за місцем проживання.

  До складу робочої групи входять працівники управління соціального захисту, служби у справах дітей райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду, районного центру зайнятості та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

  Протягом першого півріччя 2019 року «Мобільним соціальним офісом» здійснено 5 виїздів у сільські ради, надано 30 консультацій, прийнято документи, за якими оформлено 4 справи для призначення державних соціальних допомог та субсидій.

  ЩОКВАРТАЛЬНИЙ ТА РІЧНИЙ АНАЛІЗ РОБОТИ

  У райдержадміністрації проводиться щоквартальний та річний аналіз роботи із зверненнями громадян, який подається голові райдержадміністрації, а також заслуховується на нарадах у голови та засіданнях колегії райдержадміністрації. Відповідна інформація розміщується на веб-сайті райдержадміністрації.                  

  Питання про стан забезпечення в районі конституційного права на звернення та виконання рішення колегії райдержадміністрації від 26 липня 2018 року №7/4 розглянуто на колегії районної державної адміністрації 24 січня 2019 року. За результатами розгляду прийнято відповідне рішення від 24 січня 2019 року №1/2 та розпорядження від 28 січня 2019 року №22.

            Питання про стан забезпечення розгляду звернень громадян відповідно до Закону України "Про звернення громадян" на території району за перший квартал 2019 року розглядалось на нараді в голови райдержадміністрації (протокол  від 09 квітня 2019 року №14).

  КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН

  В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

  Значна роль у роботі із зверненнями відводиться комісії з питань розгляду звернень громадян в райдержадміністрації (розпорядження голови райдержадміністрації від 21 грудня 2017 № 343). Протягом  звітного періоду відбулося 6 засідань комісії. Також заслуховувались питання про перегляд в порядку контролю звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації.

  ОЦІНКА РОБОТИ ІЗ ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН У

  СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛАХ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

  Важливим у роботі із зверненнями громадян є оцінювання рівня організації цієї роботи в структурних підрозділах райдержадміністрації.

  У структурних підрозділах райдержадміністрації робота із зверненнями громадян відповідає вимогам Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації.

  НАВЧАННЯ

  Щорічно, відповідно до затверджених головою райдержадміністрації графіків, проводяться семінари-навчання з питань дотримання законодавства про звернення громадян.

  16 квітня 2019 року для відповідальних осіб за роботу із зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації, сільських, селищних радах проведено семінар-навчання на тему: «Удосконалення роботи зі зверненнями громадян. Робота в програмі «Звернення громадян». Слухачам надали методичні та практичні вказівки, рекомендації щодо порядку розгляду звернень громадян та правильності оформлення справ за результатами їх розгляду.

  ПЕРЕВІРКИ

  Відповідно до графіка проведення перевірок сільських, селищних рад, підприємств, установ, організацій Турійського району щодо організації роботи із зверненнями громадян у 2019 році проведено перевірки у 12 сільських і 2 селищних радах, у 6 структурних підрозділах райдержадміністрації. Також, у     3 сільських радах проведено повторні перевірки по усуненню недоліків. За результатами проведених перевірок підготовлено довідки, які надіслано головам сільських, селищних рад та керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації для усунення недоліків. Спеціалістам, відповідальним за роботу із зверненнями громадян, надано практичні та методичні рекомендації щодо усунення виявлених недоліків.

  Роботу Купичівської, Маковичівської, Овлочинської та Ружинської сільських рад заслухано на засіданнях колегії райдержадміністрації, в тому числі і щодо дотримання вимог Закону України «Про звернення громадян».

  ВЕБ-САЙТ

  Для створення умов по реалізації конституційних прав громадян на інформацію, з метою забезпечення відкритості у діяльності органів виконавчої влади району на офіційному веб-сайті райдержадміністрації у рубриці «Звернення громадян» розміщено:

  - нормативно-правові документи щодо роботи із зверненнями громадян;

  - вимоги до оформлення звернення;

  - інформація про «Телефон довіри» в райдержадміністрації;

  - форму для створення електронного звернення;

  - графіки виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання та прийому громадян з особистих питань у Турійській районній державній адміністрації;

  - рубрику питання-відповіді;

  - звіти про роботу із зверненнями громадян;

  - протоколи засідань комісії з питань розгляду звернень громадян.

                                                ЗМІ

  Звернення громадян до органів державної влади - одна із найпоширеніших форм участі населення у вирішенні суспільно-важливих справ. Більше того, подання заяв, клопотань, пропозицій, зауважень та скарг - це реальний спосіб відновити порушені права та вплинути на дії можновладців.            

  На сторінках районної громадсько-політичної газети «Народне слово» та  офіційному веб-сайті райдержадміністрації опубліковано статті «Які зміни чекають українців в медицині», «Перерахунок пенсій проводиться автоматично», «Електронні рецепти: як це працюватиме», «Розширено коло застрахованих осіб», «Перерахунок пенсій розпочався з 1 березня», «З чим зверталися мешканці Турійщини до влади», «Доступне правосуддя:безоплатна правова допомога», «Про «літню» субсидію» тощо.

  ВИКОНКОМИ СЕЛИЩНИХ І СІЛЬСЬКИХ РАД

  На засіданнях виконавчих комітетів селищних і сільських рад щоквартально аналізується стан роботи із зверненнями громадян.

  У виконкомах селищних і сільських рад розроблені графіки прийому громадян. Запроваджено практику прийому громадян працівниками апаратів сільських рад в усіх селах, які належать до адміністративно-територіальної одиниці. 

  СТАТИСТИКА

  Станом на 1 липня 2019 року до райдержадміністрації надійшло 112 звернень (2018 рік – 125), з них: 84 поштою (2018 рік – 92), 28 на особистому прийомі голови та першого заступника голови райдержадміністрації (2018 рік – 33), 2 колективних (2018 – 5), 44 через органи влади (в т.ч. 40 на Урядову гарячу лінію, 3 з облдержадміністрації, 1 з Міністерства екології та природних ресурсів України) (2018 – 35). Протягом звітного періоду повторні звернення не надходили (2018– 4).

  Всього до райдержадміністрації звернувся 441 громадянин, який порушив у своїх зверненнях 113 питань.

  У порівняння з відповідним періодом 2018 року, у І півріччі 2019 року кількість звернень зменшилася на 13.

  Від пільгової категорії населення району до керівництва райдержадміністрації надійшло 28 звернень, або 25 % від загальної кількості звернень. Розглянуто 1 звернення від інваліда війни, 1 – від дитини війни,        20 – від інвалідів І-ІІІ групи, 3 – від одиноких матерів, 1 – від матері героїні, 1 – від багатодітної сім’ї та 1 – від учасника АТО.

  Актуальними у першому півріччі 2019 року для мешканців району залишилися питання соціального захисту – 92, що становить 82 % від загальної кількості порушених питань (зокрема, надання матеріальної допомоги на лікування, призначення та виплата субсидій та соціальних допомог); охорони здоров’я – 4, що становить 3,6 % (надання медичної допомоги); аграрної політики і земельних відносин – 3, що становить 2,7 % (виділення земельної ділянки, затвердження технічної документації, земельні конфлікти); комунального господарства – 2, що становить 1,8 % (благоустрій територій)     та ін.

  З усіх 113 питань: 64 - вирішено позитивно, на 44 – дано роз’яснення,   2 – надіслано за належністю відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», 3 – перебуває на контролі до остаточного вирішення.

  Всі звернення, які надходять до райдержадміністрації, уважно розглядаються, викладені в них факти ретельно перевіряються, докладаються конкретні зусилля до вирішення проблем заявника в рамках чинного законодавства.

  Тематика звернень постійно аналізується, виділяються найбільш гострі питання, які потребують негайного вирішення, узагальнюються проблеми, які стоять перед жителями району, їх вирішення враховується в діяльності райдержадміністрації.

  Керівництво райдержадміністрації приділяє значну увагу посиленню контролю і підвищенню персональної відповідальності кожного виконавця за своєчасне і безумовне виконання завдань, передбачених указами і дорученнями Президента України.

  З метою ефективного та якісного розгляду звернень громадян в райдержадміністрації відпрацьований механізм, який дає можливість співпрацювати з усіма гілками влади, що причетні до вирішення конкретних питань. Таким чином, одним з основних завдань райдержадміністрації залишається своєчасне реагування на проблемні питання, порушені у зверненнях громадян, виявлення причин, що породжують їх надходження, усунення наявних порушень і недоліків із заявлених питань та вжиття заходів щодо подальшого попередження скарг, а також реалізацію конституційних прав, свобод людини й громадянина, які є головними основами демократичної, соціальної, правової держави.

  Головний спеціаліст по роботі із зверненнями

  громадян апарату райдержадміністрації

  Переглядів 362 Останнє редагування Понеділок, 08 липня 2019 15:39
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua