20 травня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я
 • Я МАЮ ПРАВО
 • Збройні Сили України

  АРХІВ НОВИН

  « Травень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31    
  Середа, 10 жовтня 2018 08:34

  Про стан забезпечення розгляду звернень громадян відповідно до Закону України "Про звернення громадян" на території району за 9 місяців 2018 року

  Про стан забезпечення розгляду звернень громадян відповідно до Закону України "Про звернення громадян"

  на території району за 9 місяців 2018 року

  Турійський район складається з 2 селищних та 14 сільських рад, які налічують 72 населених пункти. Кількість населення району – 26,0 тисяч осіб. Районна державна адміністрація проводить значну роботу по забезпеченню виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування». Увага до заявника – це увага до конкретної людини, її потреб та запитів. Тому, забезпечення життєвих інтересів громадян являється метою практичної роботи, яка здійснюється Турійською райдержадміністрацією при розгляді звернень. Не допускання тяганини, конкретний розгляд справи, максимальна допомога у її вирішенні, прояв тактовності, повага до людей, належним чином організований прийом громадян – це основні вимоги керівництва райдержадміністрації до виконавців, відповідальних за організацію роботи зі зверненнями громадян.

  При організації зустрічей з громадянами в районній державній адміністрації дотримуються принципів відкритості та доступності влади людям. На допомогу громадянам оформлено інформаційні стенди із зразками звернень, законодавчими актами тощо, які розміщені на І та ІІ поверсі адмінприміщення. Такі ж стенди наявні і в усіх селищних та сільських радах району.

  ПРИЙОМИ ГРОМАДЯН

  У райдержадміністрації застосовуються різноманітні форми спілкування, проте провідною все ж залишається традиційна форма - особистий прийом громадян посадовими особами.

  Так, відповідно до розпорядженням голови райдержадміністрації від       25 квітня 2017 року № 95 та графіка проведення виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання, головою та першим заступником голови райдержадміністрації протягом 9 місяців 2018 року проведено 29 прийомів громадян у приміщенні райдержадміністрації та 31 прийом громадян за місцем їх проживання у 31 населеному пункті району.

  До організації та проведення прийомів громадян залучаються керівники відділів, управлінь, структурних підрозділів райдержадміністрації.

  ГРОМАДСЬКА ПРИЙМАЛЬНЯ

  У райдержадміністрації постійно здійснює консультації з надання безоплатної первинної правової допомоги громадська приймальня, що діє у відділі правового забезпечення, запобігання та виявлення корупції апарату (розпорядження голови райдержадміністрації від 23 грудня 2011 року № 446, зі змінами). За 9 місяців 2018 року до громадської приймальні звернулося 123 громадянина, яким надано юридичні консультації з питань трудового та цивільного законодавства, зокрема  оформлення спадщини, опіки і піклування, виділення в натурі земельних ділянок в розмірі паїв, передачі в оренду землі, укладення договорів, заповнення декларацій тощо.

  ТЕЛЕФОННІ ЛІНІЇ

  Графіки проведення «прямих» телефонних ліній у 2018 році затверджені розпорядженням голови райдержадміністрації від 10 січня 2018 року № 7 та висвітлюються через громадсько-політичну газету «Народне слово» і офіційний веб-сайт райдержадміністрації.

  Зокрема, протягом 9 місяців 2018 року проведено 12 «прямих» телефонних ліній, під час яких громадяни мали змогу поспілкуватись з головою, першим заступником голови та керівником апарату райдержадміністрації, начальниками відділів культури, освіти, молоді та спорту, управлінь соціального захисту населення, регіонального розвитку, служби у справах дітей та заступником начальника управління регіонального розвитку райдержадміністрації – головним архітектором району, а також з головними лікарями комунального закладу «Турійський центр первинної медико-санітарної допомоги» та центральної районної лікарні.

  З метою створення необхідних умов зворотного зв’язку, надання інформаційних послуг, оперативного реагування на гострі проблеми мешканців району, в райдержадміністрації запроваджено функціонування «Телефону довіри» (розпорядження голови райдержадміністрації від 21 грудня 2016 року №369).

  ІНФОРМАЦІЙНО-РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНІ ГРУПИ

  З метою зменшення звернень громадян до вищих органів влади та райдержадміністрації щодо вирішення наболілих питань громадян за місцем проживання, розпорядженням голови райдержадміністрації від 18 січня 2013 року № 16 затверджено графіки виїздів трьох інформаційно-роз’яснювальних груп, до складу яких входять начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівників установ і організацій району.

  МОБІЛЬНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ОФІС

  Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 30 травня 2012 року № 168 «Про надання громадянам  соціальної підтримки за принципом  «єдиного вікна» та виїзної роботи  «мобільного соціального  офісу» утворено «мобільний соціальний офіс» для здійснення виїзного обслуговування населення безпосередньо за місцем проживання.

  До складу робочої групи входять працівники управління соціального захисту, служби у справах дітей райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду, Турійської районної філії Волинського обласного центру зайнятості та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

  Протягом 9 місяців 2018 року «Мобільним соціальним офісом» здійснено 14 виїздів у сільські ради, надано 205 консультацій, прийнято документи, за якими оформлено 45 справ для призначення державних соціальних допомог та субсидій.

  ЩОКВАРТАЛЬНИЙ ТА РІЧНИЙ АНАЛІЗ РОБОТИ

  У райдержадміністрації проводиться щоквартальний та річний аналіз роботи із зверненнями громадян, який подається голові райдержадміністрації та заслуховується на нарадах у голови та  засіданнях колегії райдержадміністрації. Відповідна інформація розміщується на веб-сайті райдержадміністрації.                  

  Питання про стан забезпечення розгляду звернень громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян» на території району (за підсумками 2017 року та за перше півріччя 2018 року) розглянуто на колегіях районної державної адміністрації. За результатами розгляду прийняті відповідні рішення від 25 січня 2018 року №1/2 та розпорядження від 26 січня 2018 року №23; рішення від              26 липня 2018 року №7/4 та розпорядження від 30 липня 2018 року №211.

  Питання про стан забезпечення розгляду звернень громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян» на території району за перший квартал 2018 року розглядалось на нараді в голови райдержадміністрації (протокол            від 10 квітня 2018 року №14).

  КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН

  В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

  Значна роль у роботі із зверненнями відводиться комісії з питань розгляду звернень громадян в райдержадміністрації (розпорядження голови райдержадміністрації від 21 грудня 2017 № 343). Протягом  звітного періоду відбулося 9 засідань комісії, де розглянуто питання щодо розгляду звернень громадян Г. (щодо сприяння їй у здійсненні косметичного ремонту хати), гр. Ф. (про зрізання аварійних дерев), гр. А. (щодо невиконання батьківських обов’язків по матеріальному забезпеченню та вихованню спільної дочки), гр. Б. (про забезпечення батька заявниці рецептом на придбання пільгових медичних препаратів судинно-серцевої групи), гр. П. (про скасування наказу керівника апарату Турійської райдержадміністрації від 17.05.2018 року №11-ос та видання його в новій редакції), гр. К. (щодо правомірності скасування призначених виплат державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям), гр. Т. (щодо права батька заявниці гр. Т. (пенсіонера) на отримання безкоштовної послуги телебачення каналу УТ-2), гр. Ж. (щодо сприяння  її чоловікові (учасник АТО) у виплаті соціальної допомоги як учаснику АТО до Дня Незалежності України) та колективне звернення жителів с. Мокрець (щодо сприяння у вирішенні питання наводнення по вулиці О.С.Васильчука                 с. Мокрець Турійського району). Також заслуховувались питання про перегляд в порядку контролю та повторних звернень громадян, що надійшли до райдержадміністрації.

   

  ОЦІНКА РОБОТИ ІЗ ЗВЕРНЕННЯМИ ГРОМАДЯН У

  СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛАХ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

  Важливим у роботі із зверненнями громадян є оцінювання рівня організації цієї роботи в структурних підрозділах райдержадміністрації.

  У структурних підрозділах райдержадміністрації робота із зверненнями громадян відповідає вимогам Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації.

  НАВЧАННЯ

  Щорічно, відповідно до затверджених головою райдержадміністрації графіків, проводяться семінари-навчання з питань дотримання законодавства про звернення громадян.

  16 лютого 2018 року для відповідальних осіб за роботу із зверненнями громадян у структурних підрозділах райдержадміністрації, сільських, селищних радах проведено семінар-навчання в частині дотримання чинного законодавства при веденні діловодства зі зверненнями громадян в органах місцевого самоврядування. Слухачам надали методичні та практичні вказівки, рекомендації щодо порядку розгляду звернень громадян та правильності оформлення справ за результатами їх розгляду.

  ПЕРЕВІРКИ

  Відповідно до графіка проведення перевірок сільських, селищних рад, підприємств, установ, організацій Турійського району щодо організації роботи із зверненнями громадян у 2018 році проведено перевірки у 14 сільських і 2 селищних радах, у 5 структурних підрозділах райдержадміністрації, а також Турійському районному центрі зайнятості, центральній районній лікарні та     КЗ «Турійський центр первинної медико-санітарної допомоги». У 5 сільських та 1 селищній раді проведено повторну перевірку по усуненню недоліків.  За результатами проведених перевірок підготовлено довідки, які надіслано головам сільських, селищних рад та керівникам установ для усунення недоліків. Спеціалістам, відповідальним за роботу із зверненнями громадян, надано практичні та методичні рекомендації щодо усунення виявлених недоліків.

  Роботу Дулібівської, Клюської, Мокрецької, Новосілківської та Селецької сільських рад заслухано на засіданнях колегії райдержадміністрації, в тому числі і щодо дотримання вимог Закону України «Про звернення громадян».

  ВЕБ-САЙТ

  Для створення умов по реалізації конституційних прав громадян на інформацію, з метою забезпечення відкритості у діяльності органів виконавчої влади району на офіційному веб-сайті райдержадміністрації у рубриці «Звернення громадян» розміщено:

  - нормативно-правові документи щодо роботи із зверненнями громадян;

  - вимоги до оформлення звернення;

  - інформація про «Телефон довіри» в райдержадміністрації;

  - форму для створення електронного звернення;

  - графіки виїзних прийомів громадян за місцем їх проживання та прийому громадян з особистих питань у Турійській районній державній адміністрації;

  - рубрику питання-відповіді;

  - звіти про роботу із зверненнями громадян;

  - протоколи засідань комісії з питань розгляду звернень громадян.

                                                   ЗМІ

  Звернення громадян до органів державної влади - одна із найпоширеніших форм участі населення у вирішенні суспільно-важливих справ. Більше того, подання заяв, клопотань, пропозицій, зауважень та скарг - це реальний спосіб відновити порушені права та вплинути на дії можновладців.            

  На сторінках районної громадсько-політичної газети «Народне слово» опубліковано статті «Про призначення пенсії незалежно від віку», «Реалізація пільг для учасників бойових дій», «Про новації пенсійного законодавства», «З чим звертаються люди до влади», «Чи потрібно українцям боятися монетизації пільг?», «Змінився порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам», «Що треба знати про нові правила нарахування субсидій», «Гроші на дитину: як держава допомагає молодим батькам?», «Подбаймо про своє майбутнє» тощо.

  ВИКОНКОМИ СЕЛИЩНИХ І СІЛЬСЬКИХ РАД

  На засіданнях виконавчих комітетів селищних і сільських рад щоквартально аналізується стан роботи із зверненнями громадян.

  У виконкомах селищних і сільських рад розроблені графіки прийому громадян. Запроваджено практику прийому громадян працівниками апаратів сільських рад в усіх селах, які належать до адміністративно-територіальної одиниці. 

  СТАТИСТИКА

  Станом на 1 жовтня 2018 року до райдержадміністрації надійшло 178 звернень (2017 рік – 519), з них: 136 поштою (2017 рік – 384), 42 на особистому прийомі голови та першого заступника голови райдержадміністрації (2017 рік – 41), 7 колективних (2017 – 19), 52 через органи влади (в т.ч. 44 на Урядову гарячу лінію, 8 з облдержадміністрації) (2017 – 71). Протягом звітного періоду надійшло 4 повторних звернення (2017 – 1).

  Всього до райдержадміністрації звернулося 429 громадян, які порушили у своїх зверненнях 187 питань.

  У порівняння з відповідним періодом 2017 року, за 9 місяців 2018 року кількість звернень зменшилася на 341.

  Від пільгової категорії населення до керівництва райдержадміністрації надійшло 67 звернень, або 37,6 % від загальної кількості звернень. Розглянуто 1 звернення від інваліда Великої Вітчизняної війни, 2 – від дітей війни, 18 – від інвалідів І-ІІІ групи, 6 – від одиноких матерів, 6 – від багатодітних сімей, 3 – від учасників бойових дій, 26 – від учасників АТО, 2 – від члена сім’ї учасника АТО, 2 – від члена сім’ї загиблого учасника АТО та 1 – від учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

  Актуальними у звітному періоді для мешканців району залишилися питання соціального захисту – 118, що становить 63 % від загальної кількості порушених питань (зокрема, надання матеріальної допомоги на лікування та зубопротезування, призначення та виплата субсидій та соціальних допомог); аграрної політики і земельних відносин – 24, що становить 12,8 % (затвердження технічної документації, земельні конфлікти); комунального господарства – 9, що становить 4,8 % (ремонт місцевих доріг, благоустрій територій); транспорту і зв’язку – 6, що становить 3,2 % (забезпечення автобусного сполучення); охорони здоров’я – 5, що становить 2,7 % (забезпечення медичними препаратами та ін.

  З усіх 187 питань: 98 - вирішено позитивно, 6 – відмовлено у задоволенні, 69 – дано роз’яснення, 6 – надіслано за належністю відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», 8 – перебуває на контролі до остаточного вирішення.

  Всі звернення, які надходять до райдержадміністрації, уважно розглядаються, викладені в них факти ретельно перевіряються, докладаються конкретні зусилля до вирішення проблем заявника в рамках чинного законодавства.

  Тематика звернень постійно аналізується, виділяються найбільш гострі питання, які потребують негайного вирішення, узагальнюються проблеми, які стоять перед жителями району, їх вирішення враховується в діяльності райдержадміністрації.

  Керівництво райдержадміністрації приділяє значну увагу посиленню контролю і підвищенню персональної відповідальності кожного виконавця за своєчасне і безумовне виконання завдань, передбачених указами і дорученнями Президента України.

  З метою ефективного та якісного розгляду звернень громадян в райдержадміністрації відпрацьований механізм, який дає можливість співпрацювати з усіма гілками влади, що причетні до вирішення конкретних питань. Таким чином, одним з основних завдань райдержадміністрації залишається своєчасне реагування на проблемні питання, порушені у зверненнях громадян, виявлення причин, що породжують їх надходження, усунення наявних порушень і недоліків із заявлених питань та вжиття заходів щодо подальшого попередження скарг, а також реалізацію конституційних прав, свобод людини й громадянина, які є головними основами демократичної, соціальної, правової держави.

   

  Головний спеціаліст по роботі із зверненнями

  громадян апарату райдержадміністрації

  Переглядів 184
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua