П'ятниця, 15 лютого 2019 07:55
Монетизація субсидій та пільг
Монетизація відбуватиметься у три етапи.
З 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Гроші надходитимуть на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.
Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через "Ощадбанк" сплачуватиме частину комуналки в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.
Наприклад, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень. 1 500 субсидійних гривень "Ощадбанк" перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 гривень.
З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.
З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.
Вівторок, 20 лютого 2018 09:28
На який термін призначається житлова субсидія?
Комунальна субсидія надається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців і розраховується:
на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;
на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.
Для орендарів житла (квартирантів) правила отримання субсидії дещо інші. Відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється за наявності договору
Вівторок, 20 лютого 2018 09:28
Як отримати житлово-комунальну субсидію в 2018 році?
Процедура оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення (соцзабез) за місцем реєстрації заявника (орендарі - за місцем проживання). Призначення субсидії здійснюється на підставі заяви та декларації. Документи можуть бути подані особисто або надіслані поштою. Крім того, в Україні працює система онлайн-оформлення субсидій.
Вівторок, 20 лютого 2018 09:26
Хто не має права на комунальну субсидію?
Завдяки новому порядку призначення житлової субсидії відбувається без врахування майнового стану здобувача. Винятком є, здійснена протягом 1 року перед зверненням за субсидією, одноразова покупка вартістю понад 50 тисяч гривень. Таким чином, право на отримання субсидії набувають і ті категорії громадян, які раніше були її позбавлені:
Вівторок, 20 лютого 2018 09:26
Хто має право на отримання комунальної субсидії в 2018 році?
За законодавством України право на отримання державної субсидії мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг (в межах встановлених норм споживання та з урахуванням пільг) перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу. Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї.
Вівторок, 20 лютого 2018 09:26
Який порядок розрахунків за електричну енергію з побутовими споживачами?
Пунктом 20 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 (зі змінами) (далі – Правила) визначено, що розрахунковим періодом для встановлення розміру оплати спожитої електричної енергії є календарний місяць.
Вівторок, 20 лютого 2018 09:25
Чи зобов’язані керівники установ та організацій вести особистий прийом громадян?
Згідно Закону «Про звернення громадян» керівники та інші службові особи органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань
Вівторок, 20 лютого 2018 09:25
Чи стягується плата за розгляд звернень громадян?
Органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, службові особи розглядають звернення громадян безоплатно.
Вівторок, 20 лютого 2018 09:24
Яких дій може вжити особа, якщо орган чи установа не надали відповідь в установлений законом «Про звернення громадян»?
Якщо орган чи установа не надали відповідь в термін установлений Законом України «Про звернення громадян», то він має право подати скаргу на дії чи рішення органу державної влади, органу
Вівторок, 20 лютого 2018 09:24
Якщо заявник внаслідок тих чи інших побоювань не бажає зазначити у зверненні свого місця проживання, то чи буде воно розглянуте?
Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.
Вівторок, 20 лютого 2018 09:23
Які наслідки розгляду звернення яке не відповідає встановленим вимогам?
Звернення, оформлене без дотримання встановлених вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження.
Вівторок, 20 лютого 2018 09:23
Чи можна звернутися до органів державної влади та місцевого самоврядування групою з декількох осіб?
Законодавство України про звернення громадян визначає, що звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне).
Вівторок, 20 лютого 2018 09:22
Право на звернення мають тільки громадяни України?
Згідно Закону України «Про звернення громадян» право на звернення мають також особи, які не є громадянами України і законно знаходяться на її території, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.
Вівторок, 20 лютого 2018 09:22
Який зміст вкладається у право громадян на звернення?
Зміст права на звернення полягає у тому, що кожен громадяни України має право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, службових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями,
Вівторок, 20 лютого 2018 09:21
Якими нормативними актами регулюється право громадян на звернення?
Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану