21 січня 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я
 • Я МАЮ ПРАВО
 • Збройні Сили України
 • Протидія домашньому насильству
 • Реєстр колективних договорів
 • Рішення комісії ТЕБ і НС
 • ВСЕ ПРО COVID-19
 • АРХІВ НОВИН

  « Січень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  Четвер, 16 квітня 2015 09:31

  Земельні ділянки першочергово мають виділятися волинським учасникам антитерористичної операції на Сході та родинам загиблих воїнів

  На Сході України триває війна за цілісну і єдину державу. На захист Вітчизни самовіддано стали й волинські патріоти, які не вагаючись взяли до рук зброю і пішли в складі українського війська боротися з сепаратистами та російськими окупантами. Вони захищають нас, ми, в свою чергу, маємо  тут допомагати їм, їх родинам.

  У липні 2014-го Держземагентством України було оголошено про ініціативу – надати усім учасникам антитерористичної операції безкоштовні земельні ділянки різного призначення. Відтак, в усіх територіальних управліннях та відділах розпочалася необхідна робота. На Волині ці процеси завжди були на контролі, тим більше, що саме з нашої області в лавах української армії нині служить чи не найбільше вояків.

  «За кількістю звернень, які надішли до Головного управління та органів місцевого самоврядування наша область – у лідерах в Україні. Нині зареєстровано  3742 заяви від учасників АТО та членів родин загиблих військовослужбовців. З них від лише за неповні два місяці – 1008 заяв», - розповів начальник Головного управління Держземагентства в області Василь Василенко.  «Прийнято 1425 рішень (наказів) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою на загальну площу 566,62 га, з них 407 – за останній місяць. А у  власність вже 312 земельних ділянок, з них 107 – упродовж березня», - наголосив він.

  За словами Василя Василенка, ситуація у розрізі районів – неоднорідна, в одних надходить більше заяв від учасників АТО та їх родин, в інших менше. «Дивує той факт, що в окремих районах Волині процес виділення земельних ділянок обходить, м’яко кажучи, наших воїнів стороною – земля виділяється, але не військовослужбовцям. Тобто органи місцевого самоврядування – сільські, селищні ради, які обізнані з ситуацією на своїх територіях – не виходять з пропозиціями до своїх жителів, а, певно,  чекають, допоки ті самі звернуться. Хоча ініціатива навпаки, насамперед має йти від влади!», - каже посадовець.

  «Наприклад у Рожищенському за 2014 рік надано у власність різним людям 163 земельні ділянки, однак учасникам АТО -  всього 12. А у Рожищі – надано 30 ділянок і жодної – учасникам АТО у той же період. У Ковельському районі –  надано у власність 250 наділів і 53 – відповідно.  У Луцькому районі – 157 та 36 відповідно, у Горохівському за 2014 рік – жодної ділянки учасникам АТО. У Ківерцівському – 262 і 50 відповідно», - продовжив начальник Головного управління Держземагентства. Та наголошує – і це при тому, що у Луцькому та Ковельському районах – чи не найбільше заяв надходить. 

  Щодо міст: де під тиском громадськості, як у Ковелі, де через небайдужість керівництва процес поволі зрушив з місця. Ситуація теж не проста, однак все ж влада намагається шукати компромісні рішення, адже віднайти 618 вільних земельних ділянок, як, до прикладу, у Луцьку – непросто. Тут, за словами Василя Василенка, необхідно активно співпрацювати з навколишніми селищними та сільськими радами, шукати варіанти там, обговорювати їх. Наприклад нині в області опрацьовується питання створення невеликих поселень за типом таун-хаусів, де можна було б надавати житло чи ділянки під забудову учасникам АТО.  Тим більше, що ці питання на контролі у голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, волонтерські та громадські організації теж тримають руку на пульсі.

  Аби ширше інформувати громадськість з земельним потенціалом краю, відповідна інформація розміщена на сайтах Головного управління Держземагентства, облдержадміністрації, РДА.  «На сайтах Головного управління Держземагенства, облдержадміністрації розмістили усію необхідну інформацію: там і покрокова схема, і перелік земельних ділянок. Є дані про ненадані землі та придатність їх до використання учасниками АТО та  родинами загиблих в ході АТО. Є оперативна інформація про відмови і їх причини – дані  у відкритому доступі», - каже керівник земельного відомства краю. 

  Особливу увагу Василь Василенко звертає на якість роботи із родинами військовослужбовців. Зокрема, він наголосив, що заяви цієї категорії громадян  розглядаються у стислі терміни та першочергово. А документація із землеустрою виготовляється за собівартістю – 600-700 грн, а для родин загиблих – безкоштовно. «Водночас, і це приємно відзначити, в області, є низка підприємців, які виготовляють документи безкоштовно, вже розроблено 107 таких документацій. Таким чином волинським військовим допомагають підприємці Юзвик Тамара (22), Володимир Ваврищук (15), Олексій Білевич (10), Віктор Зінчук (7), Роман Токар (5), Сергій Шубич (5) та підприємство «Волиньземсервіс» (7)», - розповів начальник  Головного  управління Держземагентства в області.

  Разом з тим, за словами Василя Василенка, окремі підприємства області не гребують заробляти на родинах учасників АТО, виставляючи за надані послуги рахунки, удвічі вищі від середньо ринкової вартості виготовлення землевпорядної документації. «Так, понад півтори тисячі гривень коштували роботи у виробничих відділах ВРФ ДП «Центр ДЗК» у Володимир-Волинському, Горохівському, Камінь-Каширському, Ковельскому, Ратнівському, Турійському районах та ТзОВ «Терра+. Це – неприйнятно! Не там шукають прибутку ці організації. Тому ми усіх називаємо поіменно, аби люди знали, до кого їм ліпше звертатися», - підсумував посадовець.

  Переглядів 1417
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua