21 січня 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я
 • Я МАЮ ПРАВО
 • Збройні Сили України
 • Протидія домашньому насильству
 • Реєстр колективних договорів
 • Рішення комісії ТЕБ і НС
 • ВСЕ ПРО COVID-19
 • АРХІВ НОВИН

  « Січень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  Четвер, 14 лютого 2013 15:57

  Освітня реформа в Україні

  Автор
  Оцініть матеріал!
  (0 голосів)
     Реформуванння вищих навчальних закладів (ВНЗ) України - це, зокрема, запровадження триступневої підготовки фахівців вищої кваліфікації: бакалаврів, спеціалістів і магістрів. Для України воно є особливо важливим. Це означатиме європизацію українських університетів, але водночас не означатиме повної уніфікації навчання в різних закладах.

     Реформуванння вищих навчальних закладів (ВНЗ) України - це, зокрема, запровадження триступневої підготовки фахівців вищої кваліфікації: бакалаврів, спеціалістів і магістрів. Для України воно є особливо важливим. Це означатиме європизацію українських університетів, але водночас не означатиме повної уніфікації навчання в різних закладах.

     Невдачі в розвитку ринкової економіки спричинені не лише недосконалим законодавством чи браком політичної волі до кардинальних реформ, а й порівняно низьким рівнем економічної освіти й культури населення. І це при тому, що Україна за освітніми мірками вважається освіченою країною - в нас на 100 тис. населення 176 спеціалістів із вищою освітою (для порівняння: у США - 200, у Німеччині та Франції - по 180). Проте кількість - це ще не означає якість. Слабка матеріально-технічна  база та організація системи освіти, яка успадкована від часів командно-адміністративної системи, негативно впливають на рівень якості освіти в Україні.

     Можна скористатися зарубіжним досвідом викладання дисциплін. Проте потрібна розробка власної національної концепції освіти, чітка стратегія і тактика її реалізації, яка повинна врахувати ментальний чинник. Здійснити це мають вітчизняні кадри - озброєні найефективнішими зарубіжними напрацюваннями, у плідному контакті з іноземними колегами, але й неодмінно з урахуванням історичних особливостей і сьогочасних потреб та реалій своєї країни.

    У травні 2005 року Україна приєдналася до болонського процесу. Реформа залишає ту саму систему вчених ступенів - бакалавра, магістра тощо. Але знання оцінюють  за системою кредитів, яка дозволяє обмінюватися ними між різними установами, тобто передбачає взаємне визнання рівня освіти. Отже, ця система вигідна для всіх користувачів навчального простору в Європі. Вона створена не для уряду, міністрів, ректорів. Вона існує для громадян, які відчувають потребу в освіті.

     Європейський Союз підтримує освітні реформи в Україні, які впроваджує українська влада. Це покращення якості, системи акредитації, новий розклад занять.

     З часом українським студентам і професорам стане простіше продовжувати своє навчання і карєру в інших країнах. Болонський процес сприяє подальшому поглибленню самого поняття взаємного визнання дипломів. Зараз для українських студентів та їхніх свідоцтв ситуація покращується. Дуже важливо , щоб українські дипломи визнавали в усій Європі.

    Ні, Болонська угода не самоціль і  не панацея від усіх бід, а засіб уніфікації навчального процесу, спрямований на встановлення єдності між розвитком виробництва та рівнем підготовки висококваліфікованих спеціалітів у конкретних країнах, а не в уявній Європі. Уніфікація предбачає  використання  кращих методів навчання, а не механічну привязку до якогось одного загального стандарту, і має  здійснюватися на основі розвитку матеріально-технічної бази навчання , а не методом голого реформування. Слід боротися  не за місце робочої сили в Європі, а за кращу освіту в нас, для нашого власного виробництва. І нехай наша освіта утверджує нас в Європі.

  Переглядів 1950 Останнє редагування Четвер, 14 лютого 2013 16:05
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua