28 листопада 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я
 • Я МАЮ ПРАВО
 • Збройні Сили України
 • Протидія домашньому насильству
 • Реєстр колективних договорів
 • Рішення комісії ТЕБ і НС
 • ВСЕ ПРО COVID-19
 • АРХІВ НОВИН

  « Листопад 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30            
  П'ятниця, 17 жовтня 2014 14:27

  ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІМЕЙ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

  ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СІМЕЙ 

  ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

  I. Зміни, які відбулися в законодавстві України щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців ( нововведення) :

   

  1. Законами України від 27.03.2014р. №1169-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації» та від 06.05.2014р. №1243 – VII «Про внесення змін до статті 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»,  передбачено, що військовослужбовцям та особам, які отримують пенсії за цим Законом, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення зі служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до  дня  демобілізації або звільнення. Якщо новий розмір пенсії у цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували в мирний час, виплата їм пенсії здійснюється у розмірі, який вони отримували до повторного прийняття їх на службу у зв’язку з мобілізацією, на особливий період.

  У період з 01.04.2014 року і до звільнення з військової служби до пенсій військовослужбовців, які призвані під час мобілізації не виплачуються надбавки та доплати, на виплату яких мають право непрацюючі пенсіонери.

  2. Зберігається право на пенсію за вислугу років для осіб, які звільнені зі служби до набрання чинності (з 01.10.2011р.) Законом України від 8 липня 2011року №3668- VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» та мають вислугу 20 років, у разі призову їх на службу у зв’язку з мобілізацією та подальшою демобілізацією.

  3. Відповідно до Закону України від 20.05.2014р. №1274 – VII «Про внесення змін до статті 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 1 січня 2015 року членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час, які є непрацездатними та перебували на утриманні загиблого (померлого) годувальника пенсії в разі втрати годувальника призначаються в розмірі 70 % грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на 1-го непрацездатного члена сім’ї. Якщо на утриманні годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається у розмірі 90 % грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.   

  4. Частину першу статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» доповнено пунктом 19, яким передбачено, що учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередньо участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередньо участь  в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку встановленому законодавством.

  Порядок надання статусу учасника бойових дій вищезазначеній категорії осіб визначає Кабінет Міністрів України.

   Членам сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини, або інших обов’язків військової служби, а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, які не одружилися вдруге, встановлюється підвищення до пенсії в розмірі 42 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом, для осіб, які втратили працездатність.

   

  II. Умови призначення пенсії в разі втрати годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» :

  Відповідно до статті 30 Закону право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або тих, що пропали безвісти військовослужбовців, які перебували на їх утриманні.

  Незалежно від перебування на утриманні пенсія призначається  непрацездатним дітям, непрацездатним батькам і дружині (чоловікові), якщо вони після смерті годувальника втратили джерело засобів до існування, а також непрацездатним батькам і дружині (чоловікові) військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження служби або пізніше внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце під час служби.

  Батьки та дружини військовослужбовців, які загинули (померли) у період проходження військової служби чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років, за наявності страхового стажу не менше 25 років – для чоловіків і не менше 20 років – для жінок.

   До непрацездатних членів сімї відносяться :

  а) діти, брати, сестри та онуки, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років. При цьому братам, сестрам та онукам право на пенсію надається у тих випадках, якщо у них немає працездатних батьків;

  б) батьки та дружина (чоловік), якщо вони досягли пенсійного віку встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або є інвалідами;

  в) батьки та дружини (якщо вони не взяли повторний шлюб) військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти в період проходження служби або померли після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при виконанні обов’язків військової служби, мають право на пенсію в разі втрати годувальника не раніш як за 5 років до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», або якщо вони є інвалідами;

  г) дід і бабуся – при відсутності осіб, які за законом зобов’язані їх утримувати;

  д) дружина (чоловік) або один з батьків чи дід, бабуся, брат або сестра, незалежно від віку і працездатності, якщо вона (він)  зайнята доглядом за дітьми, братами, сестрами чи онуками померлого годувальника, які не досягли 8-річного віку, і не працює.

  При цьому, дружина (чоловік) годувальника, померлого внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов’язків військової служби, незалежно від того, працює вона (він) чи ні, має право на пенсію в разі втрати годувальника.

  III.Розміри пенсій в разі втрати годувальника

  а) членам сімей військовослужбовців, які померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, або виконанні інших обов’язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті чи участю у бойових діях у мирний час – 40 процентів заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сімї.

  Пенсії в разі втрати годувальника, які призначаються членам сімей військовослужбовців, не можуть бути нижче розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

   

  IV. Порядок подання та оформлення документів для призначення пенсії:

  Заяви про призначення пенсії у разі втрати годувальника подаються членами сім’ї померлого годувальника, якому на момент смерті не було призначено пенсію, до органів, що призначають пенсії, через уповноважені структурні підрозділи міністерств та інших органів (обласний військовий комісаріат, управління МВС України в області тощо).

  Якщо померлому годувальнику вже було призначено пенсію, заява про призначення пенсії в разі втрати годувальника подається до органу , що призначає пенсії.

   

  V.  Право на призначення дострокової пенсії за віком відповідно до абзацу шостого пункту 3 розділу ХV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”:

  Військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, а також ті, що стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов'язку, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов'язку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.

  У цих випадках розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28  Закону і фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України.

  Згідно з розділом 2 пункту 2.1 підпункту 5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України” Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005р. № 22-1, при призначенні пенсії згідно із абзацом шостим пункту 3 Прикінцевих положень Закону, до заяви про призначення пенсії додаються документи, які засвідчують особливий статус особи, зокрема:

  - посвідчення учасника бойових дій та довідка військового комісаріату про період (періоди) участі у бойових діях;

  - довідка МСЕК про визнання особи інвалідом унаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків) або внаслідок захворювання пов’язаного з перебуванням на фронті чи виконання інтернаціонального обов’язку;

  - висновок МСЕК щодо причинного зв’язку смерті особи з пораненням, контузією, каліцтвом одержаними при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків ) або  захворюванням пов’язани з перебуванням на фронті, ліквідацією Чорнобильської катастрофи чи виконання інтернаціонального обов’язку. 

  Переглядів 4697
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua