Версія для друку
Середа, 15 лютого 2017 07:57

Реформа профтехосвіти невідворотна

Для початку, розглянули проблемні питання, які нині існують в системі профтехосвіти, яка, за словами Володимира Петровича, морально, матеріально, фізично відстала. Адже потенціал області будується не тільки на обладнанні, а й на людях, які мають освоювати ці потужності. Відтак, відчутно дефіцит висококваліфікованої робочої сили в області. Тому процес реформування професійно-технічної освіти є невідворотнім.

– Мережа професійно-технічних закладів області складається з 23 закладів, з яких 3 перебувають в структурі вищих навчальних закладів, 2 – заклади пенітенціарної служби, а 18 – профтехучилища. В них навчається понад 9 тисяч учнів в основному за регіональним державним замовленням. Серед учнів цих навчальних настроїв переважають позитивні настрої. Проблеми, які виникли у 2016 році, спонукали педагогічні колективи шукати шляхи вирішення цих проблем, знайомитися з європейським досвідом. Всі розуміють, що реформа має пройти. Тому, думаю, що вона пройде злагоджено, –  зазначила Людмила Володимирівна.

Опісля – дискусія щодо шляхів та напрямків реформування та перспективи волинської профтехосвіти.

– Кожен регіон, кожна область потребує своїх окремих спеціальностей і окремих професій, які вкрай потрібні. Окрім того, вони не можуть бути однаковими у Волинській, Рівненській чи в Харківській областях. Дуже важливо, що розділилося бюджетування: 90 мільйонів гривень йде з обласного бюджету, а 80 мільйонів – з Державного. Тому ми теж повинні активно взяти участь у проведенні реформи профтехосвіти, – зауважив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації

Переглядів 1098