05 серпня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я
 • Я МАЮ ПРАВО
 • Збройні Сили України
 • Протидія домашньому насильству
 • Реєстр колективних договорів
 • Рішення комісії ТЕБ і НС
 • ВСЕ ПРО COVID-19
 • АРХІВ НОВИН

  « Серпень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            
  Головна>Прес-центр>Як боротися з мурахами?
  Середа, 10 червня 2020 15:49

  Як боротися з мурахами?

  Садові шкідники, зокрема,  мурахи - головний біль садівників. При перших ознаках їх появи дачники починають боротьбу будь-якими засобами. Однак мурах також називають санітарами лісу. Чи потрібні вони на ділянці? Користь чи шкоду несуть ці комахи?

  Мурахи на ділянці - користь і шкода. Однозначно назвати мурах садовими шкідниками можна. Однак варто знати користь і шкоду, які ці комахи можуть завдати ділянці. І визначити, чи потрібні вони в саду.

  Користь від мурах. Мурахи - вельми працьовиті комахи. В процесі будівництва мурашника вони перетягують насіння рослин, невелике органічне сміття, комах. Їх відсутність на ділянці говорить про низьку якість ґрунту.

  Відомо, що мурахи знищують на дачі інших шкідників:

  • мушок;
  • слимаків;
  • безліч дрібних гусениць;
  • павутинних кліщів.

  Мурахи знищують їх в будь-якій стадії розвитку: личинки, яйця, гусениці, мухи - ніщо не сховається від багатотисячної чорної «армії».

  З іншого боку, мурахи самі є їжею для багатьох видів комахоїдних птахів, залучаючи їх на ділянку. Попутно вони знищують і інших шкідників саду.

  Ще одна користь від мурах - розпушування і структурування ґрунту, підвищення його родючості. Ці комахи проробляють множинні ходи, довжина яких може досягати 1,5 метрів. Мурахи підвищують родючість ґрунту: частка фосфору збільшується в 10 разів, а калію - в 2-3 рази. Вони переводять ці речовини в більш доступну для рослин, водорозчинну форму.

  Користь від мурах досить відчутна. Однак і недоліків у них не так мало.

  Ось лише деякі з них:

  1.Вічний супутник садових мурах - попелиця. Поширюючись по ділянці, чорні комахи перетягують різні види попелиці. Так вони забезпечують їх новою їжею - ніжними пагонами рослин. Мурахи харчуються солодким секретом, що виділяють колонії цих сисних шкідників. Вони виступають і в ролі їх «охоронців», захищаючи тлю від інших комах. Жовті мурахи розносять тлю під ґрунтом, доставляючи її до коренів рослин.

  2.Розповсюджують мурахи грибкові та вірусні захворювання. Вони переносять збудників хвороби на лапках та інших частинах тіла, заражаючи здорові рослини, що знаходяться поряд.

  3.Підвищення кислотності ґрунту. Мурашина кислота, що виділяється чорними комахами, підкисляє ґрунт. Для деяких рослин це плюс, однак, для більшості культур звичніше нейтральна або слабокисла реакція ґрунту.

  4.При близькому сусідстві з корисними культурами, мурахи пригнічують їх ріст і розвиток. Вони можуть облаштувати мурашник прямо серед культурних рослин: в суниці, моркві та ін. Множинні ходи під такою культурою немов «підвішують» її в повітрі, волога близько коренів не затримується, зате повітря надмірно багато. Рослина швидко гине від нестачі вологи.

  5.Деякі види мурашок облаштовують мурашники не в землі, а в деревині. Вони прогризають ходи в ній, виділяють кислоту, заносять грибки і бактерії, які швидко руйнують деревину. Вона перетворюється в потерть. Комахи можуть нашкодити не тільки деревам, а й будівлям. Лазні, дерев'яні дачні будинки, господарські будівлі знаходяться під загрозою.

  6.Володарі газонів на ділянці знають, як мурахи здатні зіпсувати зовнішній вигляд зеленого килима. Численні земляні горбки-мурашники, що з'являються то тут, то там - справжнє лихо.

  7.Раціон мурах при нестачі комах та іншої їжі може змінитися не в кращу сторону. В такому випадку вони починають під'їдати солодкоплідні культури: суницю, полуницю, груші, моркву та ін. Шкодять вони і квітковим культурам: підгризають бутони троянд і півоній, що призводить до їх усихання.

  8.Небезпечні мурахи і для ніжної розсади. Вони здатні підгризати коріння, листя і стебла, знищуючи сіянці.

  9.Мурахи призводять до поширення по ділянці бур'янів. Перетягуючи і поїдаючи деякі насіння, вони розносять посівний матеріал на великі площі.

  Згубних наслідків від появи мурашок на дачі істотно більше, ніж користі від них.

  Як боротися з мурахами: способи і засоби

  Якщо на ділянці то тут, то там бігає кілька мурашок - в цьому немає нічого страшного. Вони є обов'язковою ланкою в харчових ланцюжках, поширенні рослин, поліпшенні ґрунту, діяльності мікроорганізмів, грибків, вірусів.

  Однак якщо колоній на ділянці стає багато, слід починати боротьбу з ними негайно. Як позбутися мурашок?

  Засоби для боротьби з мурахами діляться на:

  • Що відлякують. Вони лише відлякують чорних шкідників з «насидженого» місця. Мурахи можуть переселитися на кілька десятків сантиметрів від колишнього місця проживання і продовжити шкідницьку діяльність. Більшість народних засобів мають лише відлякуючу дію (бадилля томатів, часникові стрілки, сода, окріп).
  • Що знищують.Такі засоби призводять до загибелі мурах. Вони можуть мати контактну дію, знищуючи лише тих особин, на які потрапив інсектицид. Або кишкову, коли препарати проникають в оброблені частини рослин. Одні з найбільш ефективних - системні. Вони вбираються в тканини рослин на деякий час. Такі культури стають отруйними для комах, приводячи до їх знищення.

  Існує також поділ засобів за видами:

  Знищувати мурах можна будь-яким інсектицидом, проте їх ефективність буде нижчою. Вони діють тільки на оброблених мурах, ніяк не впливаючи на решту колонії.

  Препаратів для боротьби з мурахами - безліч. Вони мають різну дію і мету використання.

    Суворо дотримуйтесь правил техніки безпеки при роботі з пестицидами!

  Переглядів 602
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua