08 липня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я
 • Я МАЮ ПРАВО
 • Збройні Сили України
 • Протидія домашньому насильству
 • Реєстр колективних договорів
 • Рішення комісії ТЕБ і НС
 • ВСЕ ПРО COVID-19
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31    
  Головна>Прес-центр>Волинь шостий рік підряд виробляє понад 1 млн тонн зернових
  Понеділок, 06 січня 2020 16:55

  Волинь шостий рік підряд виробляє понад 1 млн тонн зернових

  1 млн 250 тис. тонн зернових зібрали на Волині у 2019 році, що є рекордом для області за всю історію валового виробництва. Це повідомив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко на нараді під керівництвом голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка, що відбулася за участі агровиробників області 3 січня 2019 року.

  Зокрема, під час зустрічі, що відбулася у формі діалогу, обговорили здобутки і цифри агровиробництва Волині за 2019-й рік та проблемні питання, у вирішенні яких потрібно сприяння голови облдержадміністрації.
  Так, стало відомо, що урожайність зернових з гектара у провідних агровиробників області вже відповідає європейським стандартам.

  - Сільськогосподарські підприємства та сільське господарства розвиваються в області динамічно. Підтвердженням цьому є те, що уже шостий рік підряд Волинь виробляє понад 1 мільйон тонн зернових. У 2019-му році ця цифра складає 1 мільйон 250 тисяч тонн, такого за всю історію валового виробництва в області ще не було. 42 центнери складає урожайність з гектару. Це вцілому з урахуванням населення та інших показників. При цьому, урожайність провідних господарств області складає 70-80 центнерів з гектара. Це норма, яка відповідає європейським стандартам, - повідомив Юрій Горбенко.

  За інформацією директора департаменту агропромислового розвитку, загалом в області працює 600 фермерських господарств, 206 аграрних формувань та 148 тисяч особистих селянських господарств. Так, сільськогосподарське виробництво ведуть землях, з яких 1 млн 47 тис. га складають угіддя та 672 тис. га – рілля.

  Сільське господарство разом із переробною промисловістю на сьогодні валового продукту в області виробляють майже 30 %. Від загальнодержавних обсягів Волинь виробляє в межах трьох відсотків продукції сільського господарства.

  Продукції сільського господарства щорічно в області виробляється на суму понад 7 млрд грн, з яких 60 % дає продукція рослинництва, 40 % - тваринництва.

  - За січень-жовтень 2019-го року експорт нашої продукції в галузі АПК складає 122 мільйони доларів, імпорт склав 57 мільйонів доларів. Тобто, вийшло позитивне сальдо, - зазначив Юрій Горбенко.

  Разом із цим, голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко відзначив, що відкритий до діалогу і готовий вислухати усі прохання та пропозиції щодо подальшої роботи.

  - Хочемо почути від вас проблемні питання, аби ми змогли відреагувати та допомогти у їх вирішенні, адже від вас багато залежить, зокрема не лише розвиток Волинської області, а й держави, - сказав Юрій Михайлович. 

  Тож опісля відбувся активний діалог із присутніми на зустрічі аграріями. Так, серед порушених тем були: прохання повернути пільговий режим ПДВ, відшкодування ПДВ при експорті ріпаку та сої, створення інвестиційного клімату, дешеве кредитування, сприяння усуненню корупційної складової в органах Держгеокадарсту області, перегляд норм щодо проїзду великогабаритної сільськогосподарської техніки, збереження та розвиток ринків для фермерських господарств, тощо.

  Окрім того, аграріїв турбує питання завершення процесу децентралізації. Вони висловили побажання якнайшвидше створити науково обґрунтовану кількість ОТГ в області, з тим, щоб жителі громад мали можливість контролювати надходження та видатки бюджетів, на які вони мають безпосередній вплив.

  Переглядів 167
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua