10 липня 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я
 • Я МАЮ ПРАВО
 • Збройні Сили України
 • Протидія домашньому насильству
 • Реєстр колективних договорів
 • Рішення комісії ТЕБ і НС
 • ВСЕ ПРО COVID-19
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31    
  Головна>Прес-центр>Головне – людина, а не її інвалідність. 3 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю
  Вівторок, 03 грудня 2019 14:06

  Головне – людина, а не її інвалідність. 3 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю

  Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.  Суспільству треба з розумінням ставитися до людей з обмеженими можливостями, їх не треба жаліти, а необхідно лише дати можливість працювати і бути корисними.

  Мета, заради якої цей день був проголошений це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН.

  Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Тільки-но ми перестанемо жахатися від людей з обмеженими можливостями і позбудемося паталогії в суспільстві, яка не дозволяє нам спокійно сприймати всіх без винятку, незважаючи на індивідуальні відмінності, саме тоді кількість подібних ситуацій почне стрімко зменшуватися. Люди з особливими потребами перестануть сидіти в чотирьох стінах, а ми з вами ще на один маленький крок станемо ближчими до держави, в якій ми всі так хочемо жити.

  Міжнародний день людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

  На теренах нашої області державна політики у сфері захисту людей з інвалідністю реалізовується на високому рівні. Активно у цьому напрмку працює департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, Волинський обласний центр зайнятості, громадські та волонтерські організації. Спільними зусиллями органи влади у Волинській області проводить роботу щодо створення суспільного середовища рівних можливостей для осіб з інвалідністю та інтеграції їх у суспільне життя.

  В області продовжується реалізація оновленого в минулому році Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (зі змінами постановою КМУ від 14 березня 2018 року № 238), яким впроваджено механізм  фінансування за принципом «гроші ходять за людиною».

  З початку року на обліку в органах соціального захисту населення області для отримання технічних та інших засобів реабілітації перебувають 13 594 осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення.

  Право на забезпечення автомобілями в області мають 2201 особа з інвалідністю. Проведено виплату компенсації на бензин і технічне обслуговування для 692 одержувачів на суму 118,2 тис гривень, грошову компенсацію на транспортне обслуговування – 1667 особам на суму 370,6 тис гривень.

  Відповідно до індивідуальних програм реабілітації діти з інвалідністю отримували реабілітаційні послуги в реабілітаційних центрах. Так, протягом поточного 2019 року у Державній реабілітаційній установі «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок» пройшли курс реабілітації 437 дітей, з них 141 – з Волинської області.

  У Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Ковеля надано реабілітаційні послуги 46 дітям-інвалідам.

  За бюджетною програмою «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» станом на 01.12.2019 року 159 дітей з інвалідністю пройшли курс відновного лікування в реабілітаційних центрах. Вартість реабілітаційних послуг – 2806,1 тис.грн. Для усунення бар’єрів у життєдіяльності людей з інвалідністю, особливо людей на візках та розвитку нових форм соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах діє державна програма по придбанню спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.

  Так, в Прилісненській об’єднаній територіальній громаді Маневицького району, Зимнівській об’єднаній територіальній громаді Володимир-Волинського району, Любешівській, Турійській  об’єднаних територіальних громадах вже  функціонує «соціальне таксі» для осіб, які мають порушення опорно-рухового апарату. Автомобілі придбано за рахунок коштів державного бюджету за результатами конкурсного відбору Міністерства соціальної політики України

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 177
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua