Версія для друку
Середа, 19 червня 2019 15:55

Популяризація фізичної культури в районі

18 червня 2019 року на нараді з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, окремих установ, підприємств та організацій району, про роботу щодо популяризації  фізичної культури в районі доповідала Надія Матвіюк, начальник  відділу освіти, молоді та спорту Турійської районної державної адміністрації, Турійський селищний голова – Олексій Безсмертний та Луківський селищний голова – Анатолій Климук.

Слід зазначити, що протягом 2018-2019 навчального року реалізація державної політики у сфері фізичної культури і спорту здійснювалась через районну цільову соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки, затверджену рішенням сесії районної ради від 22.12.16р. № 10/15. Для проведення фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи в районі функціонують: 8 спортивних залів, 14 футбольних полів, 105 спортивних майданчиків (міні-футбольні, волейбольні, баскетбольні). Уся спортивна база утримується в належному стані.

В комунальному опорному закладі «Купичівський ліцей» здійснено роботу по реалізації проекту «Веселі, щасливі, здорові, до всіх випробувань готові» за підтримки фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» (50 тис.грн. на умовах співфінансування з громадою села) по закупівлі внутрішніх тренажерів для спортзалу.

В ЗОШ І-ІІ ступенів с.Обенижі створено футбольне поле, в ЗОШ І-ІІ ступенів с.Туропин – баскетбольний майданчик для стрітболу.

В ЗОШ І-ІІ ступенів с.Мокрець на даний час проводяться роботи по створенню спортивних майданчиків.

У закладах освіти Турійського району працює 12 вчителів фізичної культури, з них – 4 вищої кваліфікаційної категорії, троє мають педагогічне звання «старший вчитель» .

В районі проводиться спартакіада серед ЗОШ І-ІІІ та ЗОШ І-ІІ ступенів з восьми видів спорту: баскетболу, волейболу (юнаки), футзалу (дівчата), міні-футболу (юнаки), шашок, тенісу, легкої атлетики, футболу, «Козацького гарту», уроки на олімпійську тематику.       

Переможці районних змагань брали участь у обласних змаганнях «Веселі старти» (Турійська ЗОШ І-ІІІ ст.), футболу (юнаки), волейболу (юнаки), тенісу настільного, баскетболу (дівчата), баскетболу (юнаки), в яких збірна команда з баскетболу серед юнаків ЗОШ І-ІІ ступенів с.Туропин, ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Кульчин вибороли ІІ місце, фестивалі «Нащадки козацької слави» (Турійська ЗОШ І-ІІІ ступенів), обласній Спартакіаді серед допризовної молоді (в індивідуальному заліку по стрільбі учень ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Новий Двір зайняв І місце).

Проведено спартакіаду першості Турійського району з волейболу, міні-футболу, шашок, шахів, рибної ловлі, до участі в яких залучаються учасники АТО та їх сімʼї. Проходить Чемпіонат Турійського району з футболу серед сільських, селищних рад, турніри з футболу та міні-футболу серед ветеранів футболу.

Із 10 по 14 червня 2019 року на території Соловичівської сільської ради в черговий раз проходив ХІV обласний Фестиваль фізичної культури та військово-патріотичного виховання учнівської молоді Волині.

Поряд з цим в роботі є ряд проблем, а саме недостатня робота з розвитку і популяризації фізкультури та спорту безпосередньо на місцях, в трудових колективах, в селах району низька активність населення щодо участі у спортивних змаганнях і турнірах, малоефективним був місячник по благоустрою спортивних майданчиків «Спорт для всіх – спільна турбота» у сільських радах району.

Основними завданнями  на 2019 рік є поступове оновлення спортивної матеріально-технічної бази закладів освіти, організація і проведення фізкультурно-спортивних заходів серед широких верств населення, залучення їх до занять фізичною культурою і спортом, забезпечення пропаганди здорового способу життя, удосконалення системи відзначення та заохочення спортсменів, тренерів, ветеранів фізичної культури і спорту.

В планах на наступні роки за умов співфінансування є будівництво майданчика зі штучним покриттям в ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Маковичі, енергомодернізація спортивного залу КОЗ «Купичівський ліцей», капітальний ремонт спортивної тренажерної кімнати ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Новий Двір.

Відділ інформаційно-внутрішньої політики та

організаційної роботи апарату райдержадміністрації

Переглядів 391 Останнє редагування Середа, 19 червня 2019 16:39

Галерея зображень