15 вересня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я
 • Я МАЮ ПРАВО
 • Збройні Сили України
 • Протидія домашньому насильству
 • АРХІВ НОВИН

  « Вересень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
              1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30            
  Головна>Прес-центр>Про шляхи та джерела збільшення доходів місцевих бюджетів
  Середа, 12 червня 2019 08:47

  Про шляхи та джерела збільшення доходів місцевих бюджетів

  10 червня 2019 року про про шляхи та джерела збільшення доходів місцевих бюджетів доповідала на нараді з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, окремих установ, підприємств та організацій району, Лариса Горбач, начальник Турійської ДПІ  Ковельського управління ГУ ДФС у Волинській області. З її слів податковою інспекцією в районі вживаються організаційні та практичні заходи для реалізації положень Закону України „Про державний бюджет України на 2019 рік”, Податкового кодексу України, виконання актів та доручень Президента України, Прем’єр-міністра України, а також вимог нормативно-правових актів та власних розпорядчих документів ГУ ДФС в області.

  Так, до місцевих бюджетів Турійського району за січень - травень п.р. надійшло 28 377,8 тис.грн., що на 3 830,3 тис. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

   Найбільше  (понад 60 відсотків загальної суми надходжень) в районний та місцеві бюджети надходить прибуткового податку з доходів громадян. За 5 місяців поточного року надійшло 17 272,5 тис.грн., що в порівнянні з минулим роком більше на 2 646,2 тис.грн.

  Враховуючи високу питому вагу ПДФО в загальній сумі надходжень, актуальним залишається питання виплати заробітної плати в розмірах, не менших ніж встановлено законодавством.

  Згідно поданих звітів за 4-й квартал 2018 р. задекларували середню заробітну плату працівникам, які перебували в трудових відносинах повний місяць в розмірах нижче законодавчо встановленого розміру, 25 суб»єктів господарської діяльності із 117 юридичних осіб (без неприбуткових), що складає 21% від загальної кількості податкових агентів (по області цей показник склав 23%) та 14 суб»єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб із 105, які перебувають на обліку в Турійській ДПІ. З роботодавцями, які виплачують заробітну плату в розмірах нижче законодавчо встановленого розміру, постійно проводяться співбесіди та надсилаються листи.

  Станом на 1 червня поточного року жителями району подано 55 декларацій про отримані доходи і якими задекларовано ПДФО в сумі 3908 тис.грн. Податковий кредит задекларовано 22 громадянами на суму 33 тис.грн. ПДФО. До сплати підлягає ПДФО в сумі 161 тис.грн. по 32 деклараціях, з яких 20 громадянами вже сплачено 90 тис.грн. Найбільше декларацій подано в зв’язку з успадкуванням майна (14 декларацій, сума ПДФО 1572 тис.грн.) та про дохід, отриманий у формі заробітної плати (22 декларації, ПДФО 1715 тис.грн.).

  З метою повного залучення до декларування громадян, податкова служба звернулась до сільських голів та голів ОТГ з проханням надати інформацію щодо фізичних осіб, які надають послуги з обробітку землі, та фізичних осіб, які продають надлишки власно вирощеного врожаю на земельних ділянках площею понад 2 га.

  До місцевих бюджетів Турійського району за 5 місяців п.р. надійшло акцизного збору в сумі 533 тис. грн., що на 37 тис. грн. більше в порівнянні з минулим роком. Більшу питому вагу в загальній сумі акцизного збору, який надходить до місцевих бюджетів, займають надходження від платників юридичних осіб і складають 75 відсотків.  Середньомісячні нарахування та сплата акцизного збору в поточному році практично залишилися на рівні минулого року і склали по юридичних особах 3625 грн. (а за 2018 р.- 3265 грн.), по фізичних особах – приватних підприємцях та за 2 місяці поточного року – 672 грн. (за 2018 р.- 634 грн.).  Як негатив можна констатувати той факт, що надходження плати за ліцензії на право торгівлі підакцизними товарами за 5 місяців 2019 року зменшились в порівнянні з минулим роком на 2,3 тис.грн. і склали 15.2 тис.грн.        

  Станом на 01.06.2019р. по акцизному збору рахується заборгованість в сумі 65,1 тис.грн., в т.ч. ПП «ПРОМ ОІЛ ТРЕЙД» - 39,5 тис.грн., по ТзОВ «ВОЛМАКС» - 24,6 тис.грн. По штрафних санкціях, застосованих за реалізацію підакцизних товарів без відповідних дозволів, рахується заборгованість на загальну суму 83,4 тис.грн., в т.ч. по Кмін Р.В. 34 тис.грн., Скубій І.В. 34 тис.грн., Андрейчук М.І. 34 тис.грн. та Кались Р.В. 15,3 тис.грн.

  В адресу департаменту акцизного збору в 2019 році направлено 2 листи з пропозиціями щодо проведення перевірок торгівельних точок в районі, які не мають ліцензії на реалізацію алкогольних напоїв та сигарет.

   За січень - травень поточного року до місцевих бюджетів надійшло 4 444 тис. грн. земельного податку, в т.ч. від юридичних осіб 4 036,5 тис грн. та від фізичних осіб 407,5 тис.грн. Хоча в порівнянні з минулим роком відбувся ріст таких надходжень, проте все ще наявні непоодинокі факти, коли орендна плата за землю зазначена в договорі в фіксованій сумі (СВК «Слава», ФГ «Перлина Турії», ФГ «Вікторія», ТзОВ «Волинь – Агро», ВАТ «Володимир-Волинська птахофабрика»). Враховуючи, що загальна площа таких земельних ділянок складає 870 га, це призводить до значних втрат бюджету. Крім того, є ряд юридичних осіб, які використовують земельні ділянки без належного оформлення і не сплачують до бюджету плату за землю.

  Враховуючи, що площі сільськогосподарських угідь, які перебувають у власності або в оренді у сільськогосподарських товаровиробників, є об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи, доцільно згадати про стан надходжень такого податку. Єдиного податку платниками ІV групи за 5 місяців поточного року сплачено 1 738,8 тис грн., що на 319,5 тис грн. більше в порівнянні з минулим роком. З метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів в адресу платників надсилаються запити щодо використання ними земельних ділянок. Сільським головам постійно надається інформація про суми нарахувань, боргів та переплат в розрізі кожного платника.

   Борг до місцевого бюджету станом на 01.06.2019 року склав 1520,3 тис.грн., і в порівнянні з початком року збільшився на 234 тис.грн. Найбільший ріст боргу відбувся по платі за землю і орендній платі.

  Найбільші боржники по платі за землю – Турійський ДЛГ з сумою боргу 50 тис.грн. та ТзОВ «АГРО-ЕКО-ЕНЕРДЖІ» з боргом 64,5 тис.грн.

   З метою збільшення надходжень до районного та місцевих бюджетів                 необхідно активізувати роботу створених при ОТГ та райдержадміністрації  комісій (робочих груп) по легалізації заробітної плати та зайнятості населення.

  Підлягає терміновому розгляду на засіданні комісій питання визначення з подальшим  їх обстеженням місць реалізації товарів та послуг з можливим використанням праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин з роботодавцями, та здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації (ринки, стихійні ринки, заклади торгівлі, громадського харчування, торгові центри, перукарні, ремонтні майстерні, пилорами, місця виробництва деревного вугілля, заготівлі лісової продукції, слимаків, місця проведення сільськогосподарських робіт та ін..).

  Додатковими резервами надходження плати за землю залишається приведення у відповідність договорів оренди, розмір орендної плати яких не відповідає чинному законодавству та вжиття заходів для погашення боргів.  Інвентаризація земель дасть змогу збільшити надходження не лише по платі за землю і оренді, але й збільшить надходження єдиного податку платниками ІV групи.

  Надання сільськими, селищними головами податковій службі інформації про об’єкти оподаткування та суб’єктів, які здійснюють господарську діяльність (легальні та нелегальні), зокрема по акцизному збору та податку на майно. 

  Одним з резервів наповнення місцевих бюджетів є своєчасне прийняття рішень сільськими, селищними радами про сплату податків і зборів, та їх ставок.

  Відділ інформаційно-внутрішньої політики та

  організаційної роботи апарату райдержадміністрації 

  Переглядів 111 Останнє редагування Середа, 19 червня 2019 16:41
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua