Версія для друку
П'ятниця, 05 жовтня 2018 14:37

Реформа інтернатних закладів – це формування нової політики, - Микола Кулеба зустрівся з головою облдержадміністрації Олександром Савченком

Реформа інтернатних закладів – це формування нової політики, - Микола Кулеба зустрівся з головою облдержадміністрації Олександром Савченком

 

Уповноважений Президента України  з прав дитини Микола Кулеба та голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко поспілкувалися про реформування закладів інтернатної сітки в Україні. Зустріч відбулася сьогодні, 4 жовтня 2018 року в стінах найвищої адміністрації краю.

- Реформа інтернатних закладів – це не скільки відмова від інтернатів, як формування нової політики, особливо на рівні нових громад. Вона заключається в тому, що за радянських часів вся система освіти була побудована для спроможних дітей: без відхилень, інклюзії. Всі інші діти, яких насправді сотні тисяч, і які мають порушення в розвитку, відхилення від норми, вони всі йшли в інтернатну систему, яка сьогодні фінансується на рівні дев`ять мільярдів гривень за рахунок державного бюджету і частково місцевого. Але ми починаємо тепер розуміти, що втрачаємо цілі покоління дітей, які травмувалися в закладах інтернатного типу, - розповів Микола Кулеба.

Уповноважений з прав дитини вважає, що на сьогоднішній день проблема полягає в тому, що громади не відповідають за сімейне благополуччя. Зокрема, в них на соціальних працівників не вистачає коштів. Таким чином, Микола Миколайович вважає, що нерозумно 9 млрд грн витрачати на утримання закладів, а доцільніше ці кошти направити громадам на розвиток соціальної роботи з дітьми та сім`ями.

- Лише 12 відсотків дітей йдуть в 6 років в перший клас повністю здоровими. Тому я вважаю, що родини потрібно підтримувати патронажем з самого народження дитини. Але громади ще потрібно цьому вчити, - наголосив Микола Кулеба.

Голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко повідомив, що чималу увагу область приділяє будівництву та розвитку сімейних будинків дитячого типу:

- У нас є достатньо будинків сімейного типу, вони функціонують навіть при церквах. Є багато хороших сімей, які приймають до себе дітей та готові виховувати тих, кого доля обділила батьківською турботою. В нас в області є дев`ять дітей з важкими вадами, вони знаходяться в інших областях, проте, в разі необхідності, ми і для них готові збудувати відповідний будинок. А щодо громад – я вважаю, що треба почекати, поки вони навчаться, а тим часом, формувати в них розуміння того, що є першочерговим.

Насамкінець Микола Кулеба висловив те, що його на Волині турбує найбільше. Він просить розглянути можливість створення єдиної спільної структури з служби у справах дітей, соціального захисту та сімей. А також, сприяти у будівництві школи у Стобихівці Камінь-Каширського району. Олександр Савченко запевнив, що Волинська ОДА активно працюватиме у напрямку забезпечення дітей, адже діти – цвіт нації.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Переглядів 392