14 грудня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я
 • Я МАЮ ПРАВО
 • АРХІВ НОВИН

  « Грудень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            
  Головна>Прес-центр>Вже незабаром розпочнуться суттєві зміни в сільській медицині
  Середа, 07 лютого 2018 14:57

  Вже незабаром розпочнуться суттєві зміни в сільській медицині

  30 січня цього року набув чинності Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Окрім того, вступили в дію Закон України № 2206 «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» та Постанова Кабінету Міністрів № 983 «Деякі питання надання субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості». Про це та багато іншого говорили сьогодні, 5 лютого 2018 року, під час оперативної наради у голови облдержадміністрації Володимира Гунчика.

  Так, зі слів начальника управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Ігора Ващенюка, держава гарантує за рахунок коштів Державного бюджету повну оплату надання громадянам необхідних їм медичним послуг та лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій. До речі, під час створення законопроекту певні види медичної допомоги не були включені. Однак, на вимогу народних депутатів, перелік розширили і на сьогодні до нього входять послуги екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної, третинної та паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами. Тобто фактично увесь спектр медичних послуг. Натомість за законодавцем залишається питання обсягів наданих послуг. Разом із тим, за рахунок Держаного бюджету здійснюватимуть фінансове забезпечення програм громадського здоров’я, заходів боротьби з епідеміями, проведення медико-соціальної експертизи, судово-медичної та судово-психіатричної експертиз та інших програм в галузі охорони здоров’я.

  – З ІІ півріччя цього року стартує фінансування первинної ланки згідно укладених договорів із Національною службою здоров’я. Нині цей орган створюють. З 1 квітня стартує приписна кампанія, тобто кожному потрібно обрати свого сімейного лікаря, за яким відповідно прийдуть кошти із Державного бюджету. Для приєднання до реформи всі заклади охорони здоров’я, що фінансуються із Державного бюджету, мають бути автономізовані, тобто реформовані у комунальні не комерційні підприємства, включені до електронної системи охорони здоров’я та відповідати табелю оснащення надання первинної медичної допомоги. Відтак, вже зараз розпочалися поставки обладнання, яке закуплене на всі амбулаторії за кошти Світового банку. Тож лишаються питання щодо автономізації та підключення до системи eHealth, – повідомив Ігор Степанович.

  Окрім того, головний лікар області розповів про зміни, які відбудуться в сільській медицині. Відповідно до розпорядження голови ОДА, сформовані відповідні ради реформ, які займаються формуванням плану спроможної мережі первинної медичної допомоги. Між іншим із Державного бюджету передбачено 150 млн грн на відповідні заходи, зокрема: будівництво, реконструкція та капітальний ремонт закладів охорони здоров’я, придбання медичного обладнання, устаткування та засобів відповідно до табелю матеріально-технічного оснащення, транспортна та телекомунікаційна інфраструктура, службове житло та автотранспорт тощо.

  – Дуже важлива реформа, але досить мало відомо про неї. Тому потрібно продовжувати інформувати населення про основні її засади та перебіг. Але говорячи про реформу первинної ланки медицини, не слід забувати про ФАПИ, які діють у сільській місцевості, та проблеми, які існують. Тому, працюючи над реформою, потрібно необхідно продовжувати реалізовувати місцеві програми. Тобто працювати в комплексі. Тільки таким чином ми не зламаємо систему, забезпечимо надання відповідних медичних послуг і розвиток медичної галузі на Волині в цілому, – зазначив Володимир Петрович.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 167 Останнє редагування Середа, 07 лютого 2018 15:51
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua