24 червня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Звернення громадян
  Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура
  Охорона здоров'я

  АРХІВ НОВИН

  « Червень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30  
  Головна>Прес-центр>7 із 8-ми запропонованих волинських госпітальних округів – малочисельні, – офіційна позиція МОЗУ
  Четвер, 13 квітня 2017 10:04

  7 із 8-ми запропонованих волинських госпітальних округів – малочисельні, – офіційна позиція МОЗУ

  Про це сказано у роз’ясненні Міністерства охорони здоров’я України, що днями надійшло до облдержадміністрації. Попередньо отримавши інформацію про непогодження запропонованої кількості госпітальних округів, заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець адресувала до профільного міністерства лист із проханням надати роз’яснення, яких саме вимог постанови КМУ «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» не було дотримано.

  Варто нагадати, що в березні 2017-го уряд затвердив склад госпітальних округів. Але для 11-ти областей. До переліку Волинь не потрапила. Область не отримала «зелене світло» для створення госпітальних рад, стратегічного планування округів на 5 років і, що головне – для залучення інвестицій в медичну галузь. Міністерство охорони здоров’я України повернуло волинянам на доопрацювання подані пропозиції як такі, не відповідають запропонованим критеріям.

  Варто нагадати, що виконавча вертикаль влади пропонувала сформувати 3 госпітальні округи із центрами у Луцьку, Ковелі та Нововолинську. Аби розрахунки не були голослівними, провели ґрунтовне дослідження кількісних та якісних показників медичних закладів різних рівнів, що функціонують у районах. Карта руху пацієнтів підтвердила, що оптимальний варіант – три округи. При цьому, посадовці неодноразово наголошували: закривати медзаклади ніхто не буде. Мовляв, суть реформи не у цьому. Натомість двоє народних депутатів, обраних від Волині, вимагали передбачити ще 3 округи – із центрами у Камені-Каширському, Володимирі-Волинському та Любомлі. А під час сесії обласної ради, коли обговорювали відповідне питання, обласні депутати додали ще два – Маневицький та Ратнівський.

  – На вимогу громадськості й депутатів ми подали 8 госпітальних округів, – наголосила у коментарі  Світлана Мишковець. – Але одразу було зрозуміло, що така кількість не відповідає постанові. Ми надіслали лист в Міністерство охорони здоров’я, щоби нам надали відповідь, чому саме не відповідає. Коли подавали пропозиції щодо 8-ми госпітальних округів, чомусь зосередилися на тому, що доїзд до госпітального округу більше 60-ти кілометрів. Але це лише одна із складових. Є невідповідність щодо кількості населення. Фактично нівелювали головне, що є в тому госпітальному окрузі, – центр госпітального округу. Бо має бути обладнання, на якому люди можуть обстежуватися, ми сьогодні говоримо про якісний склад лікарів і про те, що можна лікувати в тій чи іншій лікарні. Ще раз хочу наголосити, що коли ми говоримо про створення госпітального округу, то ми не говоримо про закриття лікарень.

  Про недотримання критерію щодо кількості населення, яке буде обслуговуватися в одному госпітальному окрузі, кажуть і у міністерстві. Зокрема, у листі за підписам заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка зазначається: «У запропонованому проекті на території області передбачається створення 8 госпітальних округів (у попередньому варіанті, який надходив у МОЗ, передбачалося 3 округи). Однак формування малочисельних (у проекті це 7 із запропонованих 8) госпітальних округів не дасть можливості для створення повноцінного багатопрофільного лікувального закладу не тільки ІІ, але й І рівня, а отже не сприятиме розвитку високоякісної спеціалізованої медичної допомоги (бюджетне фінансування залежить від чисельності прикріпленого населення)».

  Загалом трьом областям повернуто документи, як такі, що не відповідають критеріям. Окрім волинян, додатково працювати над формуванням округів доведеться ще лівьвській та сумській владі. Разом із тим, зрозуміло, що 8-ми округам на Волині не бути. Жоден із регіонів, до котрих у МОЗу не було претензій, не отримав стільки. Максимальну кількість – 5 затверджено Дніпропетровській та Запорізькій областям. Решті ж – три або чотири госпітальних округи.

  Аби таки напрацювати компромісний варіант й передати пропозиції на затвердження уряду, облдержадміністрація вже найближчим часом звернеться до профільної комісії обласної ради з проханням продовжити спільне обговорення проблемного питання, звісно, врахувавши зауваження МОЗу.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 771 Останнє редагування Четвер, 13 квітня 2017 10:06
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua