18 лютого 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Влада і громадськість
Регуляторна політика
Підприємництво
Прес-центр
Доступ до публічної інформації
Каталог послуг
Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Центр надання адмін послуг
  Туризм
 • Децентралізація влади
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Підрозділи органів влади
 • Євроатлантична інтеграція
 • Доступність до об'єктів
 • Містобудування та архітектура

  АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28        
  Понеділок, 04 грудня 2017 08:02

  1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом !

  Всесвітній День боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всес­вітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Головна мета Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом - звернути увагу суспільства на цю проблему.

  Протидія ВІЛ-інфекції/СНІДу залишається актуальною для всього людства. На сьогодні ВІЛ- інфекція поширена по країнах всіх континентів і її поширення в світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу. У світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей.

  Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ.

  За період з 1987р.- жовтень 2017р. в Україні офіційно зареєстровано 312091 випадків ВІЛ- інфекції серед громадян України, у тому числі 100363 випадки захворювання на СНІД та 44221 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом. Станом на 01.11.17р. під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я України перебувало 139394 ВІЛ-інфіковані особи та 42666 хворих на СНІД.

  За період епідемії у Волинській області з 1996р. - 9 місяців 2017р. виявлено 5061 особа з ан­титілами до ВІЛ, з яких станом на 01.10.2017р. живе в області 2428 осіб. З них перебуває під медичним спостереженням 2095 осіб. За весь період захворіло на СНІД 1353 особи, померло від СНІДу 668 осіб.

  Щорічно збільшується кількість дітей народжених від ВІЛ-інфікованих матерів. За період епі­демії (1996р. - 9 місяців 2017року) народилось 639 дітей. Встановлено діагноз ВІЛ-інфекції 51 дитині, знято діагноз у 509 дітей.

  З травня 2005 року у Волинській області впроваджено антиретровірусну терапію (АРТ)для ліку­вання хворих на ВІЛ/СНІД. Отримують APT 1201 хворих на ВІЛ/СНІД , в тому числі 42 дитини.

  ВІЛ-інфіковані виявлені у всіх містах і районах області.

  Щороку виявляються нові випадки ВІЛ-інфекції серед жителів Турійського району. Всього в нашому районі вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) був виявлений у 87 осіб. Переважно це молоді люди віком від 25 до 40 років. Серед ВІЛ-інфікованих переважують сільські жителі (-75%). Станом 01.11.2017р. в районі проживає 45 ВІЛ-інфікованих. Перебуває під медичним наглядом 40 осб ., з них хворих на СНІД. Від ВІЛ-інфікованих матерів народилось 14 дітей. Встановлено діагноз ВІЛ- інфекції 2 дітям, знято діагноз у 14 дітей. Отримують APT 18 хворих на ВІЛ/СНІД, в тому числі 2 дітей. Всього в районі померло  24 ВІЛ-інфікованих.                                                                                              '                                                                   '

  ВІЛ-інфекція це повільно прогресуюча хвороба, яку викликає вірус імунодефіциту люди­ни і характеризується ураженням імунної системи людини, що проявляється розвитком важких інфекційних захворювань (таких, як туберкульоз; простий та оперізуючий герпес ; грибкові ураження шкіри і слизових; вірусних гепатитів В і С; частих ГРІ, рецидивуючих бронхітів, пневмоній та ін.) та пухлин (саркоми Калоші, злоякісних лімфом та ін.). З моменту попадання ВІЛ в людський організм до появи симптомів хвороби можуть пройти місяці, або роки. Весь цей час ВІЛ-інфікована людина почуває себе цілком здорового. Проте може інфікувати інших, навіть не знаючи про свій ВІЛ-статус.

  СНІД - синдром набутого імунодефіциту -це остання стадія хвороби.

  Єдиним джерелом інфекції - є ВІЛ-інфікована людина.

  Існує три шляхи передачі ВІЛ:

  -          перший - статевий;

  -          другий - при попаданні ВІЛ в кров при пошкодженні шкіри та слизових оболонок інфіко­ваними предметами (шприци, голки, леза, бритви для гоління, манікюрні набори), при проведенні пірсингу, татуювання, переливанні інфікованої крові та ін.;

  -          третій шлях передачі від ВІЛ-інфікованої матері до дитини (під час вагітності або поло­гів).

  В області основною рушійною силою епідемічного процесу залишається інфікування через ін’єкційне введення наркотиків, хоча і зменшується його частка. Щорічно ВІЛ-інфекція поширюється на благополучні прошарки населення за рахунок зростання статевого шляху інфікування, що свідчить про несприятливу тенденцію розвитку епідемії, збільшення кількості вагітних інфікованих жінок та народжених ними дітей.

   

  Вірус не передається:

  -          через піт, сечу, сльози,

  -          побутовим шляхом через їжу, повітря, при чханні, кашлі; при спільному користуванні по­судом, столовими приборами; через постільну білизну; при відвідуванні бань, саун; при рукостисканні, обіймах;

  -          через укуси комарів та інших комах;

  -          повітряно-краплинним шляхом, тому ВІЛ-інфікована людина не є небезпечною для оточуючих - в транспорті, в поліклініці, в басейні, за одним столом.

  Шо ж повинно насторожити в зміні стану здоров'я?

  -          збільшення лімфатичних вузлів одночасно в кількох місцях;

  -          прогресуюча втрата ваги без видимої на те причини;

  -          тривалий пронос;

  -          немотивоване підвищення температури тіла, що утримується понад місяць;

  -          часті гнійні та запальні захворювання шкіри та слизових оболонок.

  Здоровий спосіб життя, не вживання наркотичних речовин та алкоголю, безпечне статеве життя врятують від зараження ВІЛ.

  ВІЛ-інфіковані живуть поряд з нами і потребують нашої підтримки та розуміння.

  Неуцтво та необізнаність людей щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу, думка про те, що це проблема інших, яка ніколи не торкнеться нас, спричиняють часто несправедливе від­ношення та осуд людей, що живуть з ВІЛ. Частина з них стали заручниками долі і несуть свій тягар через необачні вчинки рідних їм людей.

  Учені всього світу працюють над розробкою ліків, які б перемогли СНІД. На сьо­годнішній день неможливо повністю вилікувати хворобу. Проте постійний прийом ан- тиретровірусних препаратів, які призупиняють розвиток захворювання, дають можли­вість на повноцінне життя.

  Не слід боятись правди про СНІД. Краще вчасно виявити хворобу і протистояти їй.

  Чим раніше діагностовано ВІЛ-інфекцію та розпочато специфічне лікування, тим кращий прогноз щодо її перебігу.

  Саме тому кожен з нас повинен усвідомити всю небезпеку, яку несе ВІЛ та зроби­ти все можливе, щоб вберегти себе і своїх рідних від цієї страшної хвороби.

  В Турійській ЦРЛ у кабінеті інфекційних захворювань працює кабінет «Довіри», де кожен охочий може отримати консультування та безкоштовне тестування на ВІЛ-інфекцію, за бажанням пацієнта - анонімно. Кабінет працює щодня з 9.00 до 15.00.

   

  Лікар інфекціоніст                                                                                                    Л. Маковецька

   

  '                                                          28.11.2017

  Переглядів 70
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Турійська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Турійській райдержадміністрації.
  Адреса: 44800, Україна, Волинська область, смт Турійськ, майдан Центральний, 5 тел. (03363) 2-13-78, e-mail: info@turadm.gov.ua
  © 2014 turadm.gov.ua